Rezerwacja wizyty

12. Półmaraton Dwóch Mostów – ograniczenia w ruchu

Informujemy, że w niedzielę 10 września 2023 roku w Płocku odbędzie się 12. Półmaraton Dwóch Mostów i Bieg ½ Dwóch Mostów. W związku z tym zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, a także wystąpią ograniczenia w ruchu. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do zmienionej organizacji i poleceń służb kierujących ruchem.

Organizacja biegu będzie powodowała ograniczenia w ruchu w godzinach 8.00-12.00. Z ruchu pojazdów 10 września (niedziela) będzie wyłączony Most Legionów Piłsudskiego oraz ścieżka rowerowa na Moście Solidarności. Podczas zawodów w strategicznych punktach komunikacyjnych (skrzyżowania na trasie biegu i w jego bezpośrednim oddziaływaniu) ruchem będą kierowały uprawnione osoby. Będzie dochodziło do całkowitego wstrzymywania ruchu lub ruchu wahadłowego w uzasadnionych przypadkach.

Biegi odbywać się będą na trasie: START - Most Legionów Józefa Piłsudskiego, a następnie bieg odbędzie się po pętli: Rondo    Lajourdie – Kolejowa – Górka – Wąska – Dobrzykowska – droga techniczna do Mostu Solidarności    – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska (częściowo po płytach drogi technicznej) – Mostowa – (2 okrążenia przy półmaratonie), a następnie Tumska, Plac Narutowicza, Teatralna,  Małachowskiego, Stary Rynek – META .

Apelujemy również do kierowców o nieparkowanie swoich aut na ulicy Małachowskiego i Starym Rynku od godz.16.00 już w sobotę 9 września 2023 roku, zgodnie z wprowadzoną czasową organizacją ruchu oraz na ulicach Górka i Wąska w niedzielę od godziny 8.00-11.30.

W niedzielę 10 września 2023 r. zalecamy przeprawę na drugą stronę Wisły Mostem Solidarności.

K. Kozłowski

Następna aktualność
»