Poprzednia wersja strony Plock.eu

21 półmaratonów na dobry początek roku

biegacz Przemysław Strąk podczas jednego z 21 półmaratonów

Rok 2020 był „specyficznym” czasem dla wszystkich. Także sportowcy musieli zmierzyć się z nowymi warunkami – trudnościami w treningach, odwołaniem wielu imprez. Płocczanina, Przemysława Strąk te trudności zmotywowały do podjęcia wyzwania, w którym kluczową rolę odgrywają cyfry 2 i 1.

Pan Przemysław chciał w wielkim stylu pożegnać stary rok i przywitać nowy 2021. A że jest miłośnikiem biegania i pochodzi z Płocka postanowił połączyć te elementy. Półmaraton ma 21,0975 km, Płock – 21 osiedli. Zdecydował, że przebiegnie 21 półmaratonów po 21 km po 21 płockich osiedlach w 21 dni, tak aby powitać 2021 rok.

Trasy wszystkich 21 półmaratonów po płockich osiedlach

Trasy 21 półmaratonów po 21 płockich osiedlach, źródło fb PrzemoBiega

Codziennie od 11 grudnia 2020 roku odwiedzał inne osiedle i jego ulicami pokonywał dystans półmaratonu. Rozpoczął od Międzytorza, gdzie obecnie mieszka z rodziną. Ostatnim, które odwiedził w sylwestrowe popołudnie, było osiedle Kochanowskiego. Tu się wychował, chodził do szkoły „Jedenastki” i tu do dziś mieszkają jego rodzice. Przez trzy tygodnie pokonał łącznie 443 km. Biegł zarówno po osiedlowych chodnikach, jak i po leśnych ścieżkach.

– Jednym z celów mojego wyzwania było pokazanie, że na każdym osiedlu można coś dla siebie, swojej kondycji i samopoczucia – komentuje swój niecodzienny wyczyn płocki biegacz Przemysław Strąk.

mk, źródło: PrzemoBiega