Poprzednia wersja strony Plock.eu

Audioriver odpowiada na pytania o tegoroczny festiwal

Audioriver odpowiada na pytania

Przełożona z zeszłego roku, 15. edycja Audioriver ma według planów organizatorów odbyć się między 23 a 25 lipca 2021 r. w Płocku. Wśród artystów, którzy wystąpią na festiwalu są m.in. Baasch, BICEP live, Gorgon City, The High Contrast Band, Len Faki, Mathame oraz Paula Temple b2b SNTS. Z uwagi na wiele pytań i wątpliwości związanych z organizacją imprez muzycznych w Polsce w tym roku, Festiwal Audioriver postanowił odpowiedzieć na najważniejsze.

Komunikat organizatorów Audioriver:
Na ten moment zakładamy, że festiwal się odbędzie. Jego formułę będziemy dostosowywać do aktualnych warunków, przygotowujemy się na różne scenariusze. Na ten moment jest jednak za wcześnie, aby przedstawiać konkretne rozwiązania. Postanowiliśmy odpowiedzieć i podsumować kwestie, które najczęściej padają w pytaniach, które otrzymujemy od naszej publiczności.

Odwołanie/przesunięcie/zmiana formuły festiwalu
W poprzednim roku informowaliśmy fanów o poszczególnych decyzjach na bieżąco. Przesunięcie 15. edycji Audioriver na kolejny rok ogłosiliśmy już w kwietniu, czyli 3 miesiące przed planowanym terminem wydarzenia w 2020 roku. Wtedy mieliśmy stuprocentową pewność, że festiwal się nie odbędzie i poinformowaliśmy o tym niezwłocznie. Zapewniamy, że jakiekolwiek zmiany dotyczące tego roku również będziemy komunikować jak najszybciej.

Program festiwalu – do tej pory ogłosiliśmy tylko 8 z ponad setki artystów, ale potwierdzeni są niemal wszyscy wykonawcy, którzy planowo mają wystąpić na najbliższej edycji Audioriver. Ze względu na niejasną sytuację dotyczącą festiwali, klubów czy innych imprez nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach, wstrzymujemy się z kolejnymi ogłoszeniami. Wciąż jesteśmy w bieżącym kontakcie z agentami i managementami artystów, ale to czy przyjadą oni do Płocka jest uzależnione od wielu czynników.

Niektórzy z wykonawców odwołują swoje trasy koncertowe, wciąż zmieniają się regulacje w kwestii przekraczania granic państwowych, a formułę wydarzenia będziemy musieli dostosować do obowiązujących przepisów dotyczących imprez masowych.

Teren i organizacja Audioriver
Plany organizacyjne są w przygotowaniu od dawna i uwzględniają m.in. większą liczbę bramek wejściowych oraz pomysły na udogodnienia na terenie festiwalu. Od końcówki 2019 roku pracujemy nad projektami scen, multimediów i dekoracji. Nie wiemy jeszcze, jak będą wyglądać regulacje dotyczące imprez masowych na najbliższe lato, ale jesteśmy przygotowani do zorganizowania festiwalu w jak najlepszych warunkach, niezależnie od jego formuły.

Bilety
Duża część naszej publiczności pozostawiła swoje wejściówki na przełożoną, 15. edycję Audioriver, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. W przypadku zmian dotyczących tego roku, razem z dystrybutorem biletów, ebilet.pl, będziemy informować o możliwych rozwiązaniach – również tych zawierających możliwości wymiany (w przypadku zmiany formuły festiwalu) lub zwrotów wejściówek.

Warunki epidemiologiczne
Dostajemy wiele pytań dotyczących tego, czy na teren festiwalu będą mogły wejść jedynie osoby zaszczepione lub te, które przedstawią dowód na aktualny negatywny test na obecność COVID-19. Na ten moment nie mamy jasnych informacji o tego typu regulacjach ze strony organów państwowych, wprowadzenie tych rozwiązań na festiwalu będzie zależne od obowiązujących przepisów dotyczących imprez masowych.

W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu na adres e-mail: hello@audioriver.pl.

***
Organizatorem festiwalu Audioriver, który odbędzie się w Płocku w dniach 23-25 lipca 2021 r. jest Fundacja Jest Akcja!
Partnerzy festiwalu: Miasto Płock, POKiS
Sponsorzy festiwalu: Tak To Robię, Lech, Vype
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Bilety na festiwal można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: https://bit.ly/2faykc5 oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce: https://bit.ly/2M35rNA.

Więcej na www.audioriver.pl

Źródło: Audioriver, opr. mk