Poprzednia wersja strony Plock.eu

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie i pneumokokom dla seniorów

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie
W trosce o zdrowie mieszkańców co roku finansujemy z budżetu miasta szczepienia profilaktyczne. W okresie jesienno-zimowym zachęcamy osoby powyżej 65 roku życia do zaszczepienia się przeciw grypie. W związku z pandemią COVID-19 podjąłem decyzję o przeprowadzeniu również bezpłatnych profilaktycznych szczepień przeciw pneumokokom dla seniorów – informuje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

W ramach Akcji profilaktycznych szczepień przeciw pneumokokom dla seniorów z bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom będą mogli skorzystać mieszkańcy Płocka w wieku 65 lat i więcej, zapisani do przychodni podstawowej opieki zdrowotnej na terenie miasta. Wystarczy przyjęcie 1 dawki szczepionki, by na wiele lat podnieść swoją odporność na choroby wywoływane przez pneumokoki.

Wszystkie przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej z Płocka podpisały umowę z Gminą-Miasto Płock na zorganizowanie i przeprowadzenie ww. akcji. Zatem każdy pacjent będzie mógł wykonać szczepienie w „swojej” przychodni, do której jest zapisany. Szczepienia w ramach Akcji profilaktycznych szczepień przeciw pneumokokom dla seniorów będą realizowane do 30 listopada 2020 r. Zaplanowano wykonanie 2 tysiące szczepień w 2020 roku, co oznacza, że może z niej skorzystać dwa tysiące osób spełniających kryteria.

W celu umówienia terminu szczepienia należy kontaktować się ze „swoją” przychodnią podstawowej opieki zdrowotnej.
–  Akcja profilaktycznych szczepień przeciw pneumokokom dla seniorów poprzedzać będzie wprowadzenie nowego programu polityki zdrowotnej finansowanego z budżetu Płocka „Program profilaktycznych szczepień przeciw pneumokokom dla mieszkańców miasta Płocka w wieku 65 lat”, którego realizacja planowana jest od 2021 roku – wyjaśnia prezydent.
Ponadto, jak co roku, w okresie wrzesień – listopad realizowane będą bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Płocka w wieku 65 lat i więcej w ramach Programu profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców miasta Płocka w latach 2018-2020. Mieszkańcy Płocka będą się szczepić w „swoich” przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej.
– W sprawie szczepień należy zgłaszać się do swoich przychodni podstawowej opieki zdrowotnej. Wszystkie płockie przychodnie są przygotowane do realizacji szczepień, czekamy tylko na moment, kiedy w hurtowniach dostępne będą szczepionki – zarówno przeciw grypie, jak i przeciw pneumokokom – informuje prezydent Nowakowski.
Alina Boczkowska
Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»