Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

BHT Petra Płock triumfuje w Warszawie

BHT Petra Płock zwyciężyła w turnieju inauguracyjnym 6. Edycji PGNiG Summer Superligi rozgrywanym w Warszawie. Płocczanie to obrońcy tytułu sprzed roku, a mecz finałowy z MKS Delfin Grudziądz wygrali bez straty seta.

Drużyny męskie podzielone zostały na trzy grupy – zwycięzcy zapewnili sobie bezpośredni awans do półfinału, a zespoły z drugich miejsc zagrały o ostatnią wolną lokatę.  W pierwszej grupie najlepsi okazali się zawodnicy SAS Gdańsk. Gdańszczanie pokonali po konkursie shoot-outów MKS Mazur Sołdański Sierpc oraz GRU JUKO Piotrków Tryb., a awans do półfinału przypieczętowali wygraną 2-0 nad BHT Bielsko-Biała. Tuż za nimi uplasowali się piotrkowianie. Równie zacięta była rywalizacja w grupie B, gdzie ostatecznie na czele znaleźli się zawodnicy SPR GOKiS Kąty Wrocławskie. Drugie miejsce, dzięki wygranej z GOKiS po shoot-outach, zajął zespół MKS Delfin Grudziądz.

Bez większych problemów do półfinału awansowali obrońcy tytułu sprzed roku, BHT Petra Płock, którzy pokonali 2-0 Ekoserwis Damy Radę Inowrocław i KS Lakers Powidz. Drugie miejsce w grupie zajęli inowrocławianie. Walka o ostatnią wolną lokatę rozstrzygnęła się więc między zespołami GRU, Ekoserwisu i Delfina Grudziądz. Zwycięsko z tego starcia wyszli grudziądzanie, zapewniając sobie grę w półfinale.

Awans do finałów panów zapewnili sobie obrońcy tytułu, BHT Petra Płock, zwyciężając GOKiS Katy Wrocławskie, a MKS Delfin Grudziądz mógł zawalczyć o ostateczny triumf, dzięki wygranej 2-1 nad SAS Gdańsk. Płocczanie w finale, tak jak ze wszystkimi poprzednimi rywalami, wygrali 2-0 z drużyną z Grudziądza i zwyciężyli w całym turnieju.

Za tydzień, w ostatni weekend czerwca, PGNiG Summer Superliga odwiedzi Stare Jabłonki, gdzie na boiskach Hotelu Anders o kolejne punkty powalczą najlepsze zespoły w Polsce.

Klasyfikacja końcowa:

1. BHT Petra Płock
2. MKS Delfin Grudziądz
3. SAS Gdańsk
4. SPR GOKiS Kąty Wrocławskie
5. BHT GRU Juko Piotrków Tryb.
6. Ekoserwis Damy Radę Inowrocław
7. SAS II Gdańsk
8. BHT Bielsko-Biała
9. KS Lakers Powidz
10. KS Szczypiorniak Gniezno
11. MKS Mazur Sołdański Sierpc

op. K. Kozłowski, źródło, foto: PGNiG Summer Superliga