Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Biegiem przez dwa mosty

Tydzień dzieli nas od największej imprezy biegowej w Płocku. – 11 września wystartuje… 11 już edycja Półmaratonu Dwóch Mostów. Z pewnością będzie miał dobry poziom, a biegacze uzyskają dobre czasy, bo tegoroczna trasa jest wygodna i szybka. Prowadzi w większości po asfalcie – obiecywał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas konferencji przedbiegowej.

Miejsca – pięćset pięćdziesiąt w biegu głównym na 21 km oraz sto pięćdziesiąt w biegu towarzyszącym na nieco ponad 10 km – wyczerpały się już pod koniec sierpnia. Jednak organizatorzy uruchomili dodatkową pulę na półmaratońskim dystansie. Te pięćdziesiąt miejsc też znika bardzo szybko, w chwili pisania tekstu zostało ich niespełna dwadzieścia.

od lewej: dyrektor półmaratonu Konrad Kowal, dyrektor wydziału promocji i sportu Edyta Mierzejewska, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, radna Daria Domosławska

Tegoroczny bieg ma nieco zmieniona trasę, nie będzie wiodła wałem wiślanym. Start ustawiony zostanie na starym moście. Biegacze o 8:30 ruszą w stronę Radziwia i tam ulicami Kolejową, Górka i Wąska dobiegną do ul. Dobrzykowskiej. Po pokonaniu jej fragmentu skręcą w drogę techniczną prowadzącą na Most Solidarności. Z nowego mostu ulicami Grabówka, Norbertańska i Mostowa wrócą na Most Legionów Piłsudskiego na drugą pętlę. Pod warunkiem, że startują w półmaratonie. Uczestnicy krótszego biegu po jednej pętli udadzą się w kierunku pl. Narutowicza, aby pokonać metę ustawioną na Starym Rynku. Tu otrzymają pamiątkowe medale.

Dla tych najlepszych w biegach i różnych klasyfikacjach, m.in. płocczan i płocczanek, wiekowej przewidziano też nagrody rzeczowe i pieniężne. Część ufundowali sponsorzy biegu. – Niektóre firmy są z nami prawie od początku, inne dołączają w trakcie i z nami zostają, doceniając wysoki poziom Półmaratonu Dwóch Mostów – mówiła dyrektor wydziału promocji i sportu w urzędzie miasta Edyta Mierzejewska. Zwyciężczyni i zwycięzca biegu głównego otrzymają po 2 tys. zł, kamerki do samochodów oraz bony o wartości 500 zł od New Balance. Najlepsi na krótszym dystansie mogą liczyć na 400 zł i 200 zł bon od New Balance. Także najlepsi w dwóch klasyfikacjach – fizjoterapeutów i honorowych dawców krwi – otrzymają nagrody. Zadbała o to pomysłodawczyni tych kategorii, miejska radna, fizjoterapeutka i miłośniczka biegania Daria Domosławska.

Organizatorzy mają nadzieję, że biegaczom na całej trasie będzie towarzyszył gorący doping kibiców. Na pewno będą ich wspierali młodzi muzycy z sekcji perkusyjnej ze szkoły muzycznej.

Mieszkańcy, którzy zdecydują się przyjść w niedzielne przedpołudnie na Stary Rynek, mogą liczyć na różne atrakcje. Przed ratuszem powstanie miasteczko biegacza (czynne od 8:00 do 13:00). Poza zabawami dla dzieci, będzie można wykonać pomiar ciśnienia i dowiedzieć się o zasadach zdrowego trybu życia. Będzie również działał punkt do głosowania w Budżecie Obywatelskim Płocka (zachęcamy do skorzystania z okazji i oddania głosu na projekty zgłoszone przez mieszkańców, pamiętajcie tylko o zabraniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL).

Program Półmaratonu Dwóch Mostów

6:00 – otwarcie pracy Biura Zawodów i otwarcie depozytów
8:00 – rozgrzewka na Starym Rynku, którą prowadzi Mariusz Giżyński
8:30 – start biegów
12:00 – dekoracje zwycięzców
13:00 – uroczyste zakończenie półmaratonu

Szczegółowe informacje o Półmaratonie Dwóch Mostów można znaleźć na jego stronie internetowej: https://bit.ly/3Rumt6n.

Na bieżąco informacje publikowane są na profilu facebookowym wydarzenia @PolmaratonDwochMostow: https://www.facebook.com/PolmaratonDwochMostow/

mk

Poprzednia aktualność
«