Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Miodowa Jar: dziesiąty blok został zasiedlony

– Jest to ważna i radosna uroczystość. Dziś wręczamy klucze do 15 mieszkań w kolejnym zakończonym bloku komunalnym na osiedlu Miodowa Jar – powitał dziennikarzy na konferencji prasowej, poprzedzającej zasiedlenie budynku pod numerem 29, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Nowe bloki na osiedlu Miodowa Jar stają w miejscu szkieletowych domów tzw. szwedzkiego osiedla. Powstało ono przed laty z myślą o pomocy ofiarom powodzi z 1982 roku. Zbudowane zostało bardzo szybko, ale obiekty te miały poważną wadę: ocieplone zostały azbestem.

Od 2010 roku trwa budowa nowych budynków. Projekt zakłada, że na osiedlu Miodowa Jar powstanie łącznie 13 bloków w dwóch wariantach. W podstawowym i największym jest 15 mieszkań. Takich bloków zbudujemy 10, dadzą one łącznie 150 lokali mieszkalnych.

Przy Miodowej stanęły już jeszcze trzy mniejsze, bardziej kameralne budynki z dziewięcioma mieszkaniami każdy.

Łącznie na osiedlu Miodowa Jar powstanie 177 mieszkań komunalnych o powierzchni od 23 do 57 mkw. Przeznaczymy je w pierwszej kolejności na lokale zamienne dla lokatorów mieszkających np. w kamienicy na starówce, którą czeka generalny remont i trzeba z niej wszystkich mieszkańców wykwaterować. Mieszkania te – w drugiej kolejności – są dla osób z listy czekających na przydział lokalu komunalnego. Niektóre z nich przeznaczamy także na lokale socjalne.

Do użytku oddaliśmy już 132 mieszkania. W puli tej jest też 15 lokali w zasiedlonym właśnie w piątek dziesiątym budynku.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski wręcza klucze do nowych mieszkań przy Miodowej 29

Jego budowa trwała od połowy sierpnia ubiegłego roku. Zasiedlony w piątek blok pod numerem 29 to budynek dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem i z pięcioma mieszkaniami na każdej kondygnacji (łącznie jest w nim 11 lokali dwupokojowych i 4 jednopokojowe z aneksem kuchennym). Parter budynku został przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Zagospodarowaliśmy także otoczenie budynku – powstała m.in. altana śmietnikowa i chodniki.

Koszt wszystkich prac – ponad 1,8 mln zł.

Wnętrza lokali komunalnych są wykończone

Warto dodać, że wybraliśmy już wykonawcę bloku pod nr 27. Będzie to jedenasty blok na osiedlu Miodowa Jar (również z 15 mieszkaniami). Tę inwestycję zrealizujemy w 9 miesięcy. Koszt – ponad 2,5 mln zł.

– Gratuluję nowym lokatorom. Niech się dobrze mieszka – powiedział na koniec uroczystości wręczenia kluczy do nowych lokali prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Osiedle Miodowa Jar w całości powinno być gotowe w 2023 roku.

Poprzednia aktualność
«