Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Big Festivalowski

Do listy płockich festiwali dołącza kolejny, inny niż wszystkie. – W dniach 19-21 sierpnia Płock zaleje fala Big Festivalowskiego humoru – zapowiadają organizatorzy.

Pomysłodawcą i dyrektorem programowym wydarzenia jest płocczanin Alek Pietrzak, reżyser m.in. czarnej komedii „Juliusz” oraz komediodramatu „Czarna owca”. Jego nazwisko i filmy to najlepsza rekomendacja i zachęta do wzięcia udziału w imprezie.

Festiwal ma być jedynym w swoim rodzaju połączeniem różnych rodzajów pozytywnej twórczości. W planach są m.in. przegląd najlepszych komedii i komediodramatów z całego świata, spotkania z twórcami, gala stand upu, którą poprowadzą Abelard Giza i Kacper Ruciński, warsztaty aktorskie, komediopisarskie i filmowe. Wśród bardziej nietypowych atrakcji w programie jest np. konkurs na najgłupszy krok, prowadzony przez specjalistów od dobrego humoru Michała Kępę i Agnieszkę Matan, a także spacer po Płocku w towarzystwie Wojciecha Fiedorczuka i sztafeta dubbingowa filmów klasy B w wykonaniu Bartka Walosa i jego ekipy.

Na inaugurację festiwalu zaplanowane jest otwarcie w podziemiach Kina Przedwiośnie pierwszego w Polsce muzeum memów. – Będzie to zupełnie na serio przygotowana najbardziej niepoważna galeria w kraju – podkreślają organizatorzy.

Na festiwalu, wśród wielu gwiazd, będzie można spotkać m.in. Annę Smołowik, Wojciecha Mecwaldowskiego oraz Tomasza Karolaka. I jeszcze jedno – niezobowiązującym elementem festiwalowego dress code’u ma być szlafrok.

Pełny program festiwalu będzie wkrótce dostępny na stronie bigfestivalowski.pl. Bilety dostępne są na goingapp i w salonach Empik w całej Polsce.

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na Facebooku wydarzenia.

Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki są partnerami festiwalu.

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»