Rezerwacja wizyty

Projekt na cztery pasy ulicy Wyszogrodzkiej

– Rozbudową ul. Wyszogrodzkiej do czterech pasów między jarem Rosicy, a Imielnicą całkowicie zmienimy w tym miejscu przestrzeń miasta – komentuje podpisanie umowy na przygotowanie projektu tej inwestycji prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Przetarg na dokumentację tego przedsięwzięcia wygrało biuro projektowe MBZ Andler Tomczak. W środę 30 listopada prezydent Andrzej Nowakowski, w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta Artura Jaroszewskiego, podpisał z Mariuszem Andlerem z tej spółki umowę na wykonanie projektu drugiej jezdni ul. Wyszogrodzkiej na odcinku od Zielonego Jaru (jaru Rosicy) do Imielnicy.

Prace zaczną się od przygotowania koncepcji, która – po zaakceptowaniu przez ratusz – będzie podstawą do wykonania dokumentacji budowlanej. Budowa drugiej nitki ulicy Wyszogrodzkiej to jedna z najważniejszych płockich inwestycji – mówi przewodniczący Artur Jaroszewski. – Będzie wizytówką drogową Płocka od strony Warszawy. Szczególnie ucieszy mieszkańców Podolszyc, Zielonego Jaru i Imielnicy – dodaje.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, projektant-koordynator w spółce MBZ Andler Tomczak Mariusz Andler i przewodniczący Rady Miasta Artur Jaroszewski chwilę po podpisaniu umowy na projekt rozbudowy ul. Wyszogrodzkiej

Rozbudową ul. Wyszogrodzkiej do czterech pasów na kolejnym odcinku – od ul. Harcerskiej do granicy Płocka – zajmie się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Podpisana w środę umowa zakłada, że dokumentację na płocki odcinek poszerzonej ul. Wyszogrodzkiej odbierzemy w marcu 2024 roku. Za projekt zapłacimy nieco ponad milion zł. Razem z nim odbierzemy kosztorys i poznamy realne koszty inwestycji. Dziś wstępnie szacujemy, że cała rozbudowa pochłonie 98 mln zł, płocki odcinek może kosztować 51 mln zł.