Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Do gaszenia pożarów i wypompowywania wody

– Jest to przykład dobrej współpracy między miastem, samorządem województwa i druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzepowie – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski w czasie uroczystości przekazania strażakom nowoczesnej motopompy pożarniczej.

Urządzenie marki TOHATSU M 16/8 model VE1500 jest bardzo wydajne. Napędza je mocny, dwusuwowy silnik benzynowy, chłodzony wodą. Pozwala na przepompowanie ponad dwóch tys. litrów na minutę. Może służyć zarówno do gaszenia pożarów, jak i do wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń.

Koszt zakupu – 41,8 tys. zł. Sfinansowaliśmy ją wspólnie z Urzędem Marszałkowskim.

Z miejskiej kasy zapłaciliśmy 21,8 tys., resztę kosztów pokrył samorząd województwa mazowieckiego. – Oby motopompa jak najrzadziej wam służyła w akcjach – życzył prezydent Andrzej Nowakowski na poniedziałkowej uroczystości przekazania sprzętu strażakom w ich remizie w Trzepowie.

Szef płockiej delegatury urzędu marszałkowskiego Tomasz Kominek również podkreślając dobrą współpracę z miastem – przypomniał, że na całym Mazowszu jest blisko dwa tysiące jednostek OSP, a w naszym, płockim regionie – 116.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski wita się z druhami z OSP Trzepowo

– Współpracujemy ze wszystkimi, finansując różne wyposażenie, by nasi mieszkańcy byli bezpieczni – powiedział Tomasz Kominek. I w podobnym do prezydenta Płocka tonie życzył, by sprzęt ten służył tylko do ćwiczeń.

Współpraca samorządów jest przykładem zrozumienia, jak to bezpieczeństwo jest dla nas wszystkich ważne – dodał jeszcze prezes OSP Trzepowo Bronisław Witkowski.

Jego jednostka jest jedną z trzech, jakie istnieją w Płocku, ale jedyną, która wpisana została do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – organizacji, skupiającej różne jednostki, służące do ratowania życia, zdrowia i mienia w kompleksowym zakresie.