Rezerwacja wizyty

Dotrzeć z pomocą do osób potrzebujących

To cel Płockiej Rady Seniorów i Rad Mieszkańców Osiedli. O tym jak go zrealizować rozmawiano podczas posiedzenia Płockiej Rady Seniorów, które odbyło się w gościnnych progach Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

Na pierwsze w tym roku spotkanie członkowie Płockiej Rady Seniorów zaprosili przedstawicieli Związku Harcerstwa Polskiego oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, a także przewodniczących Rad Mieszkańców Osiedli. Przypomnijmy, że te – na nową kadencję – zostały wybrane w październiku ubiegłego roku.

– Założyliśmy sobie na początku tej kadencji, że będziemy wsłuchiwali się w potrzeby tych, których reprezentujemy w tej radzie. Chcielibyśmy z państwa udziałem stworzyć na osiedlach punkty pomocy. To byłyby miejsca, w których, dzięki osiedlowym radom, mogłyby się spotkać osoby potrzebujące z harcerzami i wolontariuszami – zwracał się do członków osiedlowych rad przewodniczący Płockiej Rady Seniorów Andrzej Markowski z Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego. – Czasem ktoś potrzebuje, by zrobić mu zakupy albo wynieść coś ciężkiego do piwnicy, a czasem po prostu chciałby z kimś porozmawiać.

Członkowie Płockiej Rady Seniorów jak również osiedlowi radni zgodzili się, że mieszkańcom potrzebującym wsparcia trzeba pomagać. Uczestnicy spotkania zastanawiali się w jakiej formie taka pomoc może przebiegać. Padały pytania, w jaki sposób osoby potrzebujące wsparcia mogłyby się po nie zwracać. Po bogatej w pomysły i cenne spostrzeżenia dyskusji członkowie Płockiej Rady Seniorów oraz przedstawiciele RMO zdecydowali, że raz w miesiącu w siedzibie osiedlowej rady jeden czy dwoje radnych będą pełnić dyżur, podczas którego mieszkańcy osobiście bądź telefonicznie mogą zwracać się po pomoc. Następnie RMO przekażą informacje o potrzebnej pomocy do Płockiego Wolontariatu oraz harcerskich zastępów.

W ten sposób, dzięki Płockiej Radzie Seniora, osiedlowym radnym oraz wolontariuszom z Płockiego Wolontariatu i harcerzom powstanie szeroka akcja pomocy skierowana do mieszkańców Płocka.