Poprzednia wersja strony Plock.eu

Drzewa dla małych płocczan – początek naboru

Pojawienie się na świecie najmłodszych mieszkańców Płocka jest od kilku lat upamiętniane drzewami. Sadzą je, w imieniu swoich nowo narodzonych pociech, rodzice, stąd w różnych częściach miasta można znaleźć rośliny, przy których stoją tabliczki z imionami i datami. 1 czerwca startuje piąta odsłona tej akcji. Zachęcamy do udziału!

Sadzenie „Drzew Młodych Płocczan” zaplanowano na jesień w okresie od września do listopada. Pojawią się na osiedlach: Skarpa, Kochanowskiego, Stare Miasto, Wyszogrodzka, Radziwie, Podolszyce Północ. W programie będą dostępne 82 drzewa.

W akcji może wziąć udział każdy pełnoletni mieszkaniec miasta, który pragnie upamiętnić dziecko urodzone między 1 czerwca 2020 roku a 1 czerwca 2021 roku (dla każdego dziecka można posadzić 1 drzewo). Uczestnikiem akcji może być jedynie osoba zameldowana w Płocku, co będzie weryfikowane przez Organizatora. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny, a zakupu drzew i pamiątkowych tabliczek dokonuje Miasto Płock.

Aby zgłosić się do akcji „Drzewa Młodych Płocczan” należy wypełnić formularz, który będzie aktywny od 1 czerwca do 1 września 2021 roku (w przypadku wyczerpania puli drzew przewidzianych do posadzenia w piątej edycji, formularz zgłoszeniowy zostanie wyłączony wcześniej).

Pierwsze sadzenie drzew zaplanowane jest jesienią 2021 roku w okresie od września do listopada. Nasadzenia realizowane będą według planu opracowanego przez Zespół Zieleni Miejskiej, Ochrony Przyrody, Leśnictwa i Łowiectwa w Wydziale Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka.

Wszelkie pytania i uwagi można kierować na adres e-mail dedykowany akcji: drzewamlodych@plock.eu.

Dokumenty:

mk

Poprzednia aktualność
«