Rezerwacja wizyty

Nowy adres dla młodych

W puli „Mieszkań na start” przybyło dziś 61 kolejnych lokali. Młodzi płocczanie otrzymali klucze i mogą zaczynać przeprowadzkę.

– To bardzo ważne dla każdego człowieka, aby mieć swoje miejsce na ziemi, do którego można wracać – mówił podczas uroczystości wręczenia kluczy prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – To miejsce będzie doskonałe do tego, aby zapuścić korzenie w Płocku.

Nowe mieszkania znajdują się w bloku przy ul. Kleeberga 1a. Budynek ma cztery kondygnacje mieszkalne, w środku znajduje się 65 lokali. 61 z nich jest przeznaczonych na „Mieszkania na start”. Ich powierzchnia wynosi od 34,28 do 67,56 mkw. Mieszkania są jedno-, dwu- i trzypokojowe, wszystkie wykończone pod klucz.

W piwnicach znajduje się 29 komórek lokatorskich, pomieszczenia techniczne, porządkowe oraz węzeł centralnego ogrzewania. Do wszystkich kondygnacji, dzięki trzem windom, zapewniono dostęp dla osób niepełnosprawnych.

W podziemnym garażu powstało 35 stanowisk postojowych, na zewnątrz – 37 miejsc postojowych. Obok bloku wykonawca urządził nowoczesny plac zabaw.

Inwestycję, na zlecenie Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zrealizowała spółka Wixbud. Całość kosztowała ponad 15,7 mln. zł. Część tej kwoty pochodzi z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Program „Mieszkania na start” realizujemy w Płocku od 2016 roku. Jest on adresowany do osób pomiędzy 18 a 35 rokiem życia, które chcą związać swoją przyszłość z naszym miastem.

Oprócz przekazanego dziś lokatorom bloku przy ul. Kleeberga 1a w tym roku oddano już do użytku 12 „Mieszkań na start” przy Królewieckiej 18 oraz 12 przy ul. Polnej 25. Jesienią gotowe ma być 35 mieszkań w kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38.

Do końca ubiegłego roku w Płocku powstały 204 „Mieszkania na start”. W tym roku w sumie oddamy do użytku 120 lokali. Łącznie do końca tego roku w puli „Mieszkań na start” będą 324 lokale.

mp