Rezerwacja wizyty

Drzewa Młodych Płocczan po raz piąty

Posadzeniem dziewięciu klonów i miłorzębów zaczęliśmy w środę piątą edycję akcji Drzewa Młodych Płocczan. – Chcemy w ten sposób upamiętnić narodziny płocczanek i płocczan – podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

W środę u zbiegu ul. Dobrzyńskiej i Gałczyńskiego posadziliśmy dwa klony pospolite. Na zielonym skwerze przy ul. Żwirki i Wigury z kolei posadziliśmy pięć miłorzębów oraz klony czerwone.

– Wielu płocczan interesuje się naszym przedsięwzięciem i bierze udział w akcji – mówi Andrzej Nowakowski. – Potem mogą patrzeć, jak razem z ich dziećmi rosną ich drzewa.

Kolejne drzewa w ramach tej akcji posadzimy w czwartek w Parku Północnym (15 sztuk). W piątek zaś sadzimy przy ul. Kazimierza Wielkiego (dwie sztuki u zbiegu z ul. Okrzei) oraz przy al. Piłsudskiego obok Mc’Donalds (trzy drzewa).

W tegorocznej, piątej edycji akcji, zasadzimy w sumie 29 Drzew Młodych Płocczan.

 

Gdyby popatrzeń na gatunki to w tym roku posadzimy: dwa klony pospolite, 17 klonów czerwonych, pięć miłorzębów dwuklapowych, dwa kasztanowce czerwone oraz trzy wiśnie piłkowane.

Pojawienie się na świecie najmłodszych mieszkańców Płocka jest od kilku lat upamiętniane drzewami. Sadzą je, w imieniu swoich nowo narodzonych pociech, rodzice, czasem także dziadkowie. Stąd w różnych częściach miasta można znaleźć rośliny, przy których stoją tabliczki z imionami i datami.

Sadzenie Drzew Młodych Płocczan odbywa się zawsze jesienią. Zgłoszenia do akcji przyjmowane są od 1 czerwca do 1 września.

We wszystkich dotychczasowych edycjach zasadziliśmy w sumie 136 drzew. Łącznie z tegoroczną akcją upamiętnimy w ten sposób narodziny 165 płocczan.

– Na tym jednak nie kończymy. W tym roku mamy jeszcze środki na nasadzenia drzew w pasach drogowych. Posadzimy je także przy pasażu Paderewskiego na Podolszycach – zapowiedział prezydent Andrzej Nowakowski.

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»