Rezerwacja wizyty

Konkurs dla młodych twórców literatury

Młodych ludzi z całej Polski, w wieku od 8 do 16 lat, zapraszamy do udziału w konkursie literackim „Młodzi Twórcy Literatury”. Od 30 lat przygotowuje go Książnica Płocka, aby zwrócić uwagę, że każdy ma prawo do bycia sobą, wyrażania swojego zdania i realizacji swoich marzeń.

Uczestnicy konkursu w wierszu, eseju lub za pomocą opowiadania muszą wypowiedzieć się, jak rozumieją konkursowy temat, jak postrzegają świat, relacje międzyludzkie i jak umieją o tym opowiadać, uruchamiając swoją wyobraźnię i kreatywność.

Jako temat prac, organizatorzy wybrali fragment wiersza Jacka Kaczmarskiego:
Życie to nie poezja
Życie to jest wyzwanie
Bo siła jest w nas
Cała naprzód
Mam tę moc! Wierzę w siebie!

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 listopada 2021 r. Konkursowy utwór trzeba nadesłać w trzech egzemplarzach na adres: Książnica Płocka, ul. Tadeusza Kościuszki 6, 09–402 Płock. Na kopercie należy umieścić dopisek: „Młodzi Twórcy Literatury”.

Każda nadesłana praca musi być opatrzona wybranym przez autora godłem literowym /pseudonimem/, koniecznie uzupełnionym informacją o wieku uczestnika.

Nadesłane na konkurs prace oceniać będzie komisja konkursowa w składzie: Ewa Nowak, popularna autorka książek dla młodzieży oraz Martyna Chuderska, dziennikarka radiowa. Prace rozpatrywane będą w trzech kategoriach wiekowych:

  • I grupa – uczestnicy w wieku 8 – 10 lat,
  • II grupa – uczestnicy w wieku 11 – 12 lat,
  • III grupa – uczestnicy w wieku 13 – 16 lat.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi 4 grudnia 2021 r. w Książnicy Płockiej.

Szczegóły w regulaminie XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży.

mk

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»