Rezerwacja wizyty

Od piątku jeździmy nową ulicą Chopina

– Otwieramy kolejny, zmodernizowany odcinek ul. Chopina między Otolińską, a al. Piłsudskiego. Zbudowaliśmy w tym miejscu bardzo nowoczesną, ładną i bezpieczną drogę – mówił na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Przebudowa ul. Chopina zaczęła się w grudniu ubiegłego roku. Prace właśnie się zakończyły i w piątek 29 października w godzinach po południowych ulica stanie się przejezdna. Zakres prac na tym odcinku Chopina był bardzo duży. Powstała nowa nawierzchnia, chodniki, droga rowerowa (która łączy się z magistralą rowerową), a także nowoczesne, energooszczędne oświetlenie.

Ruch powinien odbywać się płynnie, będzie również bezpieczniej. A to za sprawą dwóch zabiegów. Po pierwsze zlikwidowany został zjazd z al. Piłsudskiego w ul. Chopina dla pojazdów nadjeżdżających z Podolszyc. – Był to szybki i niebezpieczny zjazd, zwłaszcza dla rowerzystów i pieszych, których drogi przecinały się z trasą dla samochodów. – Konsultowaliśmy to rozwiązanie z policją i nasz pomysł zyskał pozytywne opinie – uzasadniał tę zmianę prezydent Andrzej Nowakowski.

Po przebudowie został w tym miejscu jedynie zjazd drogą rowerową, a kierowcy nadjeżdżający z Podolszyc wjadą w ul. Chopina inną drogą – za wiaduktami nad al. Piłsudskiego. I dojadą do ronda, które na skrzyżowaniu Chopina z ul. Lachmana zastąpiło sygnalizację świetlną.

Otwarcie ul. Chopina prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zapowiedział na czwartkowej konferencji prasowej

Bardzo ważnym elementem tej inwestycji jest budowa pod ulica kanalizacji deszczowej. Jest to pierwszy krok do całkowitego odwodnienia przejazdu pod wiaduktami w al. Piłsudskiego. Drugim będzie przedłużenie kolektora do ul. Wyszogrodzkiej przez ul. Spółdzielczą.

– Mam nadzieję, że na początku listopada uda nam się ogłosić przetarg na przebudowę tej ulicy i wybrać wykonawcę – zapowiedział na konferencji odpowiadający za inwestycje zastępca prezydenta Płocka Artur Zieliński. – Zmodernizujemy cały 650-metrowy odcinek ulicy, zrobimy nowe chodniki, drogę rowerową, oświetlenie i kolektor deszczowy, który połączymy z infrastrukturą w ul. Południowej. Dajemy sobie na to 11 miesięcy, mam nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie tyle, że na sąsiedniej ul. Spółdzielczej – dodał Artur Zieliński.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zapowiedział, że to jeszcze nie koniec zmian na Chopina. Na wiosnę na terenie po zlikwidowanym zjeździe z al. Piłsudskiego posadzonych zostanie 40 klonów. W pasie drogowym ulicy zaś drogowcy posadzą 30 wiśni piłkowanych.

Modernizacja ul. Chopina kosztowała 8 mln zł. Miejski Zarząd Dróg zdobył dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ponad 3,75 mln zł.

– Dzięki tej modernizacji wiele się zmieniło. Apeluję do kierowców o ostrożność i aby nie jeździli na pamięć – dodał prezydent Andrzej Nowakowski.

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»