Przejdź do treści
Poprzednia wersja strony Plock.eu

Dwa medale Mistrzostw Polski w kickboxingu dla płoczan

W Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light-Contact. Dwa medale wywalczyli płocczanie z klubu LKS „Puncher”.

W zawodach wystartowało 268 zawodników z 54 klubów z całej Polski. Płock reprezentowało m.in. trzech zawodników z klubu LKS „Puncher”, których trenerem jest Piotr Maślanka. Byli to Rafał Dobies (-74kg), Kamil Fin (-74kg), a także Piotr Maślanka (-84kg).

Rafał w tym roku debiutuje w kategorii seniorów. Standardowo przyszło mu rywalizować w najliczniejszej kategorii wagowej. Na początek dorosłej rywalizacji w formule pointfighting zajął cenne III miejsce zdobywając brązowy medal, natomiast w formule light-contact zajął IX-XI miejscece. Rafał swoje pierwsze walki eliminacyjne w obu formułach wygrał przed czasem przewagą techniczną, uległ dopiero doświadczonym seniorom, wielokrotnym medalistom Mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych wyższej rangi.

Dla Kamila był to dopiero pierwszy start w zawodach. Zadebiutował w nowej dla niego dyscyplinie kickboxing, a dotychczas startował przez kilka lat w taekwondo olimpijskim. Tym razem przegrał swoje pierwsze walki i zgodnie z systemem pucharowym odpadł z dalszej rywalizacji zajmując wśród juniorów V miejse w pointfightingu i  IX-XIII miejsce light-contactcie.

Dopełnieniem całego startu płockiego zespołu jest obroniony ubiegłoroczny tytuł mistrzowski i pierwsze miejsce  Piotra Maślanki.

Wyjazd na zawodu był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2020 r.

K. Kozłowski, źródło: LKS „Puncher”