Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od soboty (17 października) w autobusach Komunikacji Miejskiej – Płock może podróżować tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc (siedzących i stojących) w pojeździe. Przy jednoczesnym zachowaniu zasady, że połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Pamiętajmy, nadal trzeba zakrywać usta i nos podczas przebywania w miejscach publicznych, czyli także w pojazdach KM Płock. Dla wspólnego bezpieczeństwa zachowujmy odpowiedni dystans od innych podróżnych, planujmy podróż, tak aby była jak najkrótsza.

Zawiesiliśmy funkcję „ciepłego guzika”, czyli na przystankach (także „na żądanie”) kierowcy w sposób automatyczny otwierają drzwi i nie trzeba naciskać guzika.

Pracownicy KM Płock codziennie dezynfekują autobusy, a już 30 stycznia zaostrzono procedurę mycia autobusów. Codziennie dezynfekowane są poręcze przyciski, kasowniki, biletomaty. Czyli wszystkie miejsca z którymi pasażerowie mają najczęstszy kontakt.

Pierwsze drzwi pojazdów pozostają zamknięte, a przednia część jest oddzielona, aby zachować należyty odstęp od kabiny prowadzącego.

K. Kozłowski, źródło: KM Płock