Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rejestracja pojazdów

Elektryczny Renault Kangoo w Straży Miejskiej

Flota płockiej Straży Miejskiej powiększy się w tym roku o dwa nowe  pojazdy elektryczne. Wczoraj pierwszego elektryka komendant Konrad Guzanek odebrał od Michała Okraszewskiego przedstawiciela Firmy Auto – Serwis Pasikowski Włocławek.

Firma ta wygrała w czerwcu przetarg na dostawę dwóch samochodów z napędem elektrycznym wraz z ich dodatkowym specjalistycznym wyposażeniem na potrzeby Straży Miejskiej.

Nowe Renault Kangoo to w pełni elektryczny samochód o realnym zasięgu do 200 km  zapewniający najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, komfortu, ekologii i najnowszych technologii. Auto oferuje niezwykle płynną jazdę, bez hałasu silnika oraz emisji spalin, co na pewno wpłynie na poprawę ekologii w naszym mieście.

Pojazd elektryczny będzie służył m.in. strażnikom dzielnicowym do wykonywania zadań patrolowych. Pojazd spełnia wymogi pojazdu uprzywilejowanego w ruchu drogowym.

Warto przypomnieć, że Miasto Płocka od lat prowadzi działania proekologiczne. A tabor Straży Miejskiej staje się coraz bardziej przyjazny środowisku naturalnemu. To kolejny, po skuterach, elektryczny pojazd municypalnych.

K. Kozłowski, źródło: Straż Miejska

Następna aktualność
»