Poprzednia wersja strony Plock.eu

Fantomatyka

Fundacja Nobiscum zaprasza na audiowizualny koncert online, promujący projekt „Fantomatyka”. Przedsięwzięcie jest realizowane w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema.

W ramach projektu ukaże się dostępna nieodpłatnie płyta CD, a jej premiera będzie miała formę koncertu online – w piątek 30 lipca o godzinie 20. Nagranie koncertu pozostanie dostępne w sieci. Płytę CD będzie można odebrać od soboty, 31 lipca w dwóch punktach: siedzibie Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej przy Starym Rynku 8 oraz antykwariacie Ballady i Romanse na Rembielińskiego 6B w pawilonie 5A.

Koncert online dostępny będzie na stronie Fundacji Nobiscum oraz w kanałach społecznościowych:

https://fundacjanobiscum.eu/

https://www.facebook.com/fundacjanobiscum

https://www.youtube.com/c/FundacjaNobiscum/

-Projekt „Fantomatyka” powstał jako próba stworzenia specyficznego środowiska dźwiękowego, nierzeczywistego, ale immersywnego, czasem muzycznego i harmonicznie przyjemnego, a niekiedy nieznośnie hałaśliwego – opisuje autor, Piotr Dąbrowski. – Narzędziem stał się system modularny, relatywnie złożony instrument składający się z wielu elementów, odgrywających w ramach projektu różne role. Wszystkie urządzenia użyte w nagraniach komunikują się ze sobą, a więc wpływają na siebie w skali mikro i makro przy użyciu napięć sterujących – stanowią w ten sposób, bardzo powierzchowną wprawdzie, ale imitację zależności zachodzących często w naszym realnym środowisku dźwiękowym.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu od Miasta Płocka.

 

Źródło: Fundacja Nobiscum, opr. mp

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»