Poprzednia wersja strony Plock.eu

Grudzień z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Grudniowe koncerty POS w tym roku nie mogą odbyć się w tradycyjnej formie, ale nie oznacza to, że melomani nie będą świętować tegorocznego sylwestra wraz z płockimi symfonikami. Oprócz wspomnianego koncertu sylwestrowego w repertuarze nie zabraknie także„Koncertu Kolęd”, świątecznego wydania „Wędrówek po pięciolinii”, czy też niezwykłego wydarzenia podczas którego usłyszymy prawykonanie kompozycji prof. Janusza Stalmierskiego pt. „Taka przestrzeń” na flet, wibrafon i smyczki. Kompozytor ma w swoim muzycznym dorobku wiele dzieł zarówno z dziedziny wokalno-instrumentalnej, jak również teatralnej.

Na dwa tygodnie przed Wigilią, w najbliższy piątek 11 grudnia o godzinie 19.00 odbędzie się transmisja online z „Koncertu Kolęd”. Podczas tegorocznego wydarzenia usłyszymy najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, m.in.: „Frosty the Snowman”, „LetitSnow!”, „The Christmas Song”, „White Christmas” i wiele innych w interpretacji wokalnej Katarzyny Łaski, która w zeszłym roku zaśpiewała przed oscarową publicznością. U boku artystki zaśpiewa także Łukasz Talik, a płockich symfoników poprowadzi dyrygent Sławomir Chrzanowski.

Katarzyna Łaska to pierwsza polska wokalistka, która zaśpiewała na Oscarowej Gali w Dolby Theatre w Los Angeles. Znana również warszawskiej widowni z Teatru Muzycznego Roma  gdzie zagrała m. in. główną rolę w musicalu MISS SAIGON (Kim), w GREASE (Frenchy), PIOTRUSIU PANIE (Dorosła Wendy). Gościnnie zagrała również Marię w WEST SIDE STORY w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Więźniarkę June w musicalu CHICAGO w warszawskim Teatrze Komedia. Od października 2017 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi, można zobaczyć Kasię w legendarnym LES MISERABLES, gdzie wciela się w postać Fantine, a od czerwca 2019 po raz  kojeny w MISS SAIGON, tym razem w roli GiGi.

Artystka użyczyła swojego głosu wielu postaciom z filmów i seriali animowanych takich jak: MAŁA SYRENKA, WIELKI POWRÓT PIOTRUSIA PANA, KOKO SMOKO, KUMPLE Z DŻUNGLI, PSZCZÓŁKA MAJA: MIODOWE IGRZYSKA, MY LITTLE PONY, WINX, PIĘKNA I BESTIA, SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH czy WYPRAWA NA KSIĘŻYC jako Boginii Księżyca Chang’e.

W nagrodzonym Oscarem oraz Złotym Globem filmie Disney’a KRAINA LODU zaśpiewała jako Elsa piosenkę MAM TĘ MOC, która w wersji oryginalnej również została nagrodzona Oscar’em w kategorii „Najlepsza piosenka”. W rok po premierze filmu Kasia otrzymała Złotą Płytę za album w polskiej wersji językowej. W 2019 roku powstała druga część przygód Elsy i jej siostry Anny. Film oraz piosenka CHCĘ UWIERZYĆ SNOM były nominowane do nagród Bafta, Złotych Globów oraz Oscarów.

Kasia Łaska jest również autorką i kompozytorką piosenek dla dzieci. Współtworzyła m.in. piosenkę tytułową do serialu animowanego polskiej produkcji pt.: BUNI, serii piosenek projektu WYGIBASY Z NASZEJ KLASY oraz utwory ŻYRAFA, WIELORYB, PAPUŻKI, LENIWIEC, MAM PZRYJACIELA oraz WAŻKA dla popularnego kanału YouTube ŚPIEWANKI.TV .

O naszej najmłodszej publiczności także pamiętamy. Mikołaj już wyruszył w drogę, lecz tym razem samochodem. Kolejny koncert online z cyklu „Wędrówki po pięciolinii”, tuż, tuż ! Już w najbliższą niedzielę (13 grudnia) serdecznie zapraszamy przed ekrany, bądźcie z nami punktualnie o 11.15. Tym razem towarzyszyć będzie ciepła, świąteczna atmosfera.

W świątecznej odsłonie wędrówek pt. „Mikołaj jedzie samochodem! – transmisja online” wystąpią: Monika Mulska – śpiew, Krzysztof Sadowski – trąbka, Leopold Sułkowski – Kornaus – puzon, Artur Pilch – fortepian, Łukasz Przykłocki – Skrzat, śpiew.

Grudniowy koncert to ilustracyjne zabawy ze zmiennym tempem, dynamiką i artykulacją. Pretekstem do muzycznych działań będą środki lokomocji, które zaproponujemy zmartwionemu brakiem śniegu na święta Mikołajowi. Pojedziemy razem z nim pociągiem, samochodem, rowerem, a nawet polecimy samolotem.

W grudniowych koncertach można uczestniczyć oglądając transmisję online na platformie live.bilety24.pl. Więcej informacji o koncertach na www.orkiestraplock.pl .

K. Kozłowski, źródło: POS

 

 

 

 

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»