Poprzednia wersja strony Plock.eu

Mikołajkowe trzy złote medale płocczanki

Emilia Rychlewska reprezentująca UKS Fu HokKuen Płock wywalczyła trzy złote medale podczas XXIV Otwartego Pucharu Polski Wushu Kung Fu.

Mimo trudnego czasu związanego z pandemią, w Krakowie w dniach 5-6 grudnia stawili się praktycznie wszyscy najlepsi w kraju zawodnicy uprawiający kung fu tradycyjne i wu shu sportowe. Emilia startowała w konkurencjach form tradycyjnych południowych w kategorii wiekowej 15-17 lat, w łączonych grupach kobiet i mężczyzn.

Najtrudniej przyszło pokonać wszystkich konkurentów i konkurentki w formach ręcznych, ale doskonałe wykonanie zaowocowało bardzo wysoką notą sędziowską, dającą zdecydowane zwycięstwo.

Aby zdobyć dwa kolejne złota w formach tradycyjnych południowych z szablą oraz kijem, Emilia musiała także postarać się o jedne ze swoich najlepszych technicznych prezentacji. Ale takie właśnie zwycięstwa smakują najlepiej.

Dodajmy jeszcze, że Emilia jest również tegoroczną mistrzynią Polski w trzech konkurencjach tradycyjnego kung fu. Tym samym zdobyła komplet najcenniejszych medali z najważniejszych tegorocznych krajowych zawodów. Gratulujemy!

K. Kozłowski, źródło: UKS Fu HokKuen Płock