Rezerwacja wizyty

Historyczny sukces Orlen Wisły Płock w europejskich pucharach

We wtorkowy wieczór Orlen Wisła Płock stanęła w ORLEN Arenie przed szansą awansu do FINAL4 EHF Ligi Europejskiej. Płocczanie tę szansę wykorzystali pokonując duński GOG 31:26. I to oni zagrają 22-23 maja w Mannheim o zwycięstwo w Lidze Europejskiej.

Zadanie przed Nafciarzami było bardzo trudne. W pierwszym meczu w Gudme przegrali z Duńczykami różnicą 3 bramek. W Płocku musieli zatem wygrać różnicą czterech goli. Do przerwy był remis 13:13 i czuć było niepokój o końcowy rezultat. Po przerwie płocki zespół zagrał zdecydowanie lepiej zarówno w obronie jak i w ataku. Fenomenalnie w bramce spisywał się Adam Morawski, który swoimi udanymi interwencjami motywował do walki kolegów. W tej części meczu szczypiorniści Wisły kilka razy doprowadzali do 2-3 bramkowej przewagi, ale zawodnicy GOG ją niwelowali. Dopiero w końcówce meczu, kiedy na zegarze pozostawało 5 min. do końca płocczanie wywalczyli 5-6 bramkowa przewagę. Emocje sięgały zenitu w ostatnich sekundach. Duńczycy mieli piłkę i w bramce Orlen Wisły kolejny raz fenomenalnie interweniował Adam Morawski. Płocczanie odzyskali piłkę i ostatnim rzutem w meczu ustali wynik 31:26.

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock odrobili straty z pierwszego meczu. Na koniec to oni cieszyli się z awansu do czołowej czwórki Ligi Europejskiej. Historyczny sukces płockiego klubu stał się faktem!

Orlen Wisła Płock – GOG 31:26 (13:13)
Orlen Wisła Płock: Adam Morawski – Michał Daszek 4, Philip Stenmalm, Alvaro Ruiz 1, Abel Serdio 4, Leon Susnja 2, Zoltan Szita 4, Krzysztof Komarzewski 1, Przemysław Krajewski 6, Mirsad Terzic, Jeremy Toto, Leo Dutra, Lovro Mihic 5, Niko Mindegia 4.
GOG: Victor Hallgrimsson, Soren Andreasen – Stig Nilsen, Steven Jacobsen, Frederik Andersen 4, Emil Madsen 2, Emil Laerke 3, Oscar Bergendahl 5, Mathias Gidsel 4, Kasper Kildelund 1, Emil Jakobsen 4, Stig Nilsen, Morten Olsen 3, Frederik Clausen.
Kary: Orlen Wisła – 10 min, GOG – 6 min,
Sędziowie: Vaidas Mazeika i Mindaugas Gatelis (Litwa). Mecz odbywał się w reżimie sanitarnym bez udziału publiczności.

Turniej finałowy EHF Ligi europejskiej odbędzie się w dniach 22-23 maja w niemieckim Mannheim. Oprócz Polaków o zwycięstwo powalczą trzy niemieckie drużyny: Rhein-Neckar Loewen, SC Magdeburg oraz Fuchse Berlin.

K. Kozłowski

Następna aktualność
»