Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Wirtualna wycieczka do Czarnobyla z Borysem Tynką

Już 26 kwietnia o godz. 18, dokładnie 35 lat od awarii czarnobylskiej elektrowni atomowej, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na niesamowitą wyprawę po mrocznych zakątkach Czarnobyla. Kwietniowy Pokaz Slajdów „Czarnobyl 35 lat po” na platformie clickmeeting.com poprowadzi Borys Tynka.

Interesując się historią Ukrainy, nie sposób pominąć tragicznego w skutkach kwietniowego dnia 1986 roku, gdy wybuchła czarnobylska elektrownia jądrowa. Tę awarię uważa się za największą w całej historii energetyki jądrowej. Uczestnicy pokazu odwiedzą zamkniętą strefę wykluczenia wokół miasta. Usłyszą też kilka ciekawych historii miast i wsi, które ucierpiały w tym wydarzeniu oraz ich mieszkańców, których przymusowo ewakuowano z rodzinnych domów. Ucierpiało przez nią i nadal cierpi miliony ludzi. Część Ukrainy nie nadaje się do zamieszkania i będzie tak przez kolejne dziesiątki lub setki lat. Aby lepiej zrozumieć rozmiary katastrofy w Czarnobylu, warto wysłuchać tych historii.

Przewodnikiem po Czarnobylskiej zonie będzie Borys Tynka — pasjonat Ukrainy, pilot wycieczek, certyfikowany przewodnik po Odessie i jedyny Polak, który ukończył specjalistyczny kurs przewodnicki po czarnobylskiej strefie wykluczenia. Należy do Stowarzyszenia Przewodników Ukraińskich. W 2020 r. został wybrany przez urząd miasta w Odessie na symboliczne stanowisko honorowego Ambasadora Odessy w Polsce.

Wszystkich, którzy chcą poznać mroczne zakątki Czarnobyla zachęcamy do rejestracji na spotkanie. Można do niego dołączyć za pośrednictwem poniższego linku:

https://pokispl.clickmeeting.com/pokaz-slajdow-czarnobyl-35-lat-po-z-borysem-tynka

Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu.

Wydarzenie zorganizowane w ramach Klubu Podróżnika im. Tony’ego Halika. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Źródło: POKiS, opr. mk