Rezerwacja wizyty

,,IPA BLOOD RACE FOR LIFE”

Jest to wydarzenie, które rozpoczęło się w dniu 10 czerwca 2023 roku, mające na celu promocję zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej oraz przede wszystkim honorowego krwiodawstwa i dawców szpiku kostnego.

W dniu 10 czerwca 2023 roku przed budynkiem Parlamentu Europejskiego w Brukseli rozpoczął się przejazd rowerem na trasie: Bruksela – Berlin – Warszawa by tym sposobem pokonać dystans 1400 kilometrów, rowerem szosowym, możliwie jak najkrótszym czasie w trybie jazdy non-stop.

„IPA BLOOD RACE FOR LIFE” jest to projekt, o zasięgu międzynarodowym, ukierunkowany na pomoc drugiemu człowiekowi, bo nie ma nic cenniejszego niż podarowanie drugiemu człowiekowi krwi lub szpiku kostnego. Ważnym aspektem tego wydarzenia jest również profilaktyka bezpieczeństwa rowerzystów na drogach, jak również na kwestie pomocy dla zwierząt.

W planowanym wydarzeniu swój udział potwierdziły już m.in. następujące instytucje: Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA w Warszawie oraz Fundacja przy Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, Federacji Klubów HDK Służb Mundurowych RP, IPA Berlin Ost, jak również Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we: Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Białymstoku, Radomiu, Kielcach, Łodzi, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim. W miastach tych w dniu 14.06.2023r. projekt „IPA BLOOD RACE FOR LIFE” będzie odbywał się stacjonarnie, czyli w wyznaczonych miejscach zostaną rozstawione punkty, w których będzie można oddać krew, ale także dowiedzieć się o przedmiotowym wydarzeniu.

W Płocku w dniu 14.06.2023 r. koło godz. 02:00 – 04:00 odbędzie się przejazd przez Most Legionów Józefa Piłsudskiego Pana Sebastiana Nowackiego.