Poprzednia wersja strony Plock.eu

Jeszcze jedna szansa na spisanie się podczas Muzycznego Czwartku

W czwartek 29 lipca będzie można wypełnić ankietę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań na Starym Rynku. W czasie imprezy „Muzyczne Czwartki na Starówce” spotkamy rachmistrzów, a Gminne Biuro Spisowe uruchomi punkt do samodzielnego spisania się, gdzie pomocy będą udzielać urzędnicy i rachmistrzowie.

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Każdy obywatel ma obowiązek wziąć w nim udział i wypełnić ankietę spisową. Może to zrobić wygodnie przez internet, formularz dostępny jest na stronie https://spis.gov.pl/. Równolegle z tą metodą działa samospis telefoniczny za pośrednictwem infolinii statystycznej nr 22 279 99 99. W terenie pracują również rachmistrzowie spisowi. Czas na udział w NSP 2021 mamy do końca września.

Aby ułatwić mieszkańcom Płocka udział w spisie, Gminne Biuro Spisowe udostępni punkt do samospisu podczas najbliższego koncertu z serii „Muzyczne Czwartki”, na którym wystąpi Kosętka&Patrick’s Hat grający muzykę irlandzką i celtycką. Początek imprezy na Starym Rynku o 18:00.

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości i wypełnienia ankiety spisowej. Każdy z nas ma taki obowiązek. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

mk

Następna aktualność
»