Poprzednia wersja strony Plock.eu

Jubileuszowa wystawa

Płocka Galeria Sztuki świętuje 40-lecie swojego istnienia i zaprasza na jubileuszową wystawę. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 19 lutego.

W związku z sytuacją epidemiczną zaplanowany na 18 lutego wernisaż został odwołany.

Wystawa „Przestrzeń czasu. Widzieć” to 40 dzieł wybranych z gromadzonej od początku lat 80. XX wieku kolekcji, a także prace zakupione lub pozyskane w ostatnich 10 latach. Jubileuszowy zestaw obrazów, rysunków i grafik oddaje charakter płockiej kolekcji, ukazując jej różnorodność, zarówno w sposobie obrazowania, koncepcji estetycznych, jak i różnych wątków tematycznych.

Od 19 do 21 lutego ekspozycja będzie udostępniona publiczności bezpłatnie. Dodatkowo, w piątek 19 lutego o godz. 14 zaplanowane jest pierwsze spotkanie z kuratorką wystawy Alicją Wasilewską, która przybliży kontekst wystawy i odpowie na pytania (ze względu na obowiązujący reżim sanitarny i limit uczestników, obowiązują wcześniejsze zgłoszenia pod numerem tel. 24 366 43 20).

Wystawa „Przestrzeń czasu. Widzieć” będzie prezentowana do 31 marca od wtorku do niedzieli, w godzinach 10 – 18.

– Za wszystkie zmiany przepraszamy – mówią w Płockiej Galerii Sztuki. – Wynikają one z troski i obowiązku zachowania najwyższych standardów ochrony zdrowia naszych gości, artystów, kuratorów i osób zaangażowanych w organizację wystawy i wernisażu. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie podczas uroczystego zakończenia wystawy. Finisaż zaplanowaliśmy na 31 marca o godzinie 18.

Przypominamy, że ze względu na reżim sanitarny i bezpieczeństwo, zwiedzający są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, zachowania dystansu od innych osób i dezynfekcji rąk. Prosimy też o zapoznanie się z nowym regulaminem zwiedzania, dostępnym na stronie internetowej PGS.

Źródło: Płocka Galeria Sztuki, opr. mp

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»