Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Kibice podziękowali Nafciarzom za udany sezon

Orlen Wisła Płock wywalczyła PGNiG Puchar Polski, zdobyła wicemistrzostwo Polski i brązowy medal Ligi Europejskiej. W poniedziałkowe popołudnie kibice spotkali się w Orlen Arenie z zespołem, fetowali zdobycie Pucharu Polski i pożegnali odchodzących zawodników.

Za nami ogromna dawka sportowych emocji sezonu 2021/22. Przeżyliśmy w nim wiele pięknych chwil – nareszcie wspólnych. Po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną na świecie, kibice mogli uczestniczyć we wszystkich meczach i wspierać z trybun ukochaną płocką drużynę.

– Orlen Wisła Płock zakończyła bardzo udany sportowy sezon. Zdobycie Pucharu Polski, wicemistrzostwo kraju i 3. miejsce w Lidze Europejskiej to progres sportowy w stosunku do poprzedniego sezonu, który pozwala dobrze ocenić pracę zawodników, sztabu szkoleniowego i władz spółki. Projekt Xavi Sabate sprawdza się. Dziękuję kibicom, którzy zawsze byli z zespołem i gorąco wspierali Nafciarzy na parkietach w Polsce i w Europie. Dziękuję także sponsorom i partnerom klubu. Życzę, aby sezon 2022/23 był jeszcze lepszy sportowo dla nas wszystkich – podsumował prezydent Andrzej Nowakowski.

W Orlen Arenie Nafciarze rozegrali wiele świetnych meczów i cieszyli się z niejednego awansu. Na finiszu ligowych rozgrywek byliśmy świadkami niezwykłego pojedynku Orlen Wisły Płock z Łomżą Vive Kielce. Może nie udało się wywalczyć płocczanom mistrzostwa, ale wiemy jedno – na parkiecie zawodnicy zostawili całe serce, a na trybunach zrobili to kibice. Dla nas są najlepsi.

Nafciarze ponownie zapewnili sobie też udział w EHF Finals Men i z Lizbony wrócili jako trzecia drużyna Ligi Europejskiej.

Na sam koniec Orlen Wisła Płock udała się do Tarnowa, gdzie zagrała w Finale PGNiG Pucharu Polski. Arena Jaskółka okazała się dla Wiślaków szczęśliwa i wywalczyli oni jedenasty Puchar Polski w historii klubu!

Podczas spotkania klub i kibice pożegnali odchodzących zawodników: Dominika Mierzwickiego, Admira Ahmetasevicia, Jana Jurecicia, Marka Daćkę, Zoltana Szitę. Największe emocje towarzyszyły pożegnaniu Adama Morawskiego, a popularny „Loczek” nie krył łez wzruszenia.

K. Kozłowski