Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Kolejny punkt pomocy osobom w kryzysie

Dom Wsparcia dla bezdomnych i uzależnionych mężczyzn przy ul. Kościuszki 26 został uroczyście otwarty. To nowe miejsce będzie uzupełnieniem dotychczasowej oferty pomocy skierowanej do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

– Dziękuję za wrażliwość, wytrwałość i konsekwencję w działaniu – tymi słowami prezydent Andrzej Nowakowski skomentował  informację o nowym punkcie wsparcia prowadzonym przez Teen Challenge Płock.

Od kilku lat chrześcijańska Misja Społeczna Teen Challenge działa w Płocku, dając wsparcie tym, którzy potrzebują pomocy w walce z uzależnieniami i kryzysem bezdomności. W czerwcu ubiegłego roku, prezes płockiego oddziału Misji poinformował władze miasta, że właściciel nie zgodził się na przedłużenie umowy najmu poprzedniej siedziby Domu Wsparcia na kolejny rok. Wówczas zaczęły się poszukiwania lokalu nadającego się do tego celu w ramach zasobów Miasta. We wrześniu 2021 roku pojawił się pomysł wykorzystania części budynku należącego do spółki miejskiej – Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej sp. z o.o. Dzięki porozumieniu prezesów obu organizacji udało się stworzyć nową siedzibę przy ulicy Kościuszki 26.

Teen Challenge otrzymał od Miasta dotację na realizację zadania pn „Dom Wsparcia”, w której mieściła się kwota na zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu i adaptacji nowej siedziby oraz wyposażenia. Prace wykonywali sami mieszkańcy Domu Wsparcia, wolontariusze oraz firmy, nieodpłatnie udało się też pozyskać część wyposażenia.

ag