Rezerwacja wizyty

Kolejny zbiornik retencyjny na Radziwiu

Budujemy zbiorniki retencyjne, ponieważ chcemy prowadzić racjonalną gospodarkę wodami opadowymi. Takie działania są konieczne w związku ze zmianami klimatu i negatywnymi skutkami, jakie one powodują – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

14 września prezydent Nowakowski podpisał umowę z konsorcjum dwóch firm – gostynińskiego Hydropolu i płockiego Waskopu – na budowę na lewym brzegu Wisły zbiornika retencyjnego wraz z siecią kolektorów. A także na budowę dróg, pod którymi one powstaną. Są to ulice Teligi, Żeglarska (dawniej ul. Sołdka) oraz Szkutnicza i łącznik ul. Zielonej do ul. Teligi. Ułożone też zostaną chodniki, wykonane miejsca parkingowe oraz zainstalowane oświetlenie.

Ulice jak Żeglarska, Teligi, Szkutnicza będą miały całkowicie nową nawierzchnię

Zbiornik retencyjny będzie miał pojemność ponad 600 metrów sześć. Głównym celem inwestycji jest rozwój systemu gospodarowania opadami, podniesienie poziomu bezpieczeństwa i poprawa odporności płockiego Radziwia na podtopienia oraz zalania. I jednocześnie uzyskanie możliwości wykorzystania tej wody do podlewania terenów zielonych w okresach suchych.

Jest to duża inwestycja, jej wartość sięga prawie 10 mln zł. Udało się nam pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, sięgające prawie 2,7 mln zł. Budowa zakończy się w 2023 roku.

logo UE infrastruktura i środowisko

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»