Rezerwacja wizyty

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego

Prezes Krajowej Izby Kominiarzy przypomina właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Państwowa Straż Pożarna każdego roku odnotowuje kilkanaście tysięcy pożarów spowodowanych wadami lub nieprawidłową eksploatacją urządzeń ogrzewczych. W roku 2020 odnotowano 15 737 pożarów od urządzeń ogrzewczych na paliwa stałe, 272 pożary od urządzeń na paliwa płynne i 476 pożarów od urządzeń na paliwa gazowe.

Więcej informacji dotyczących prawidłowego użytkowania urządzeń grzewczych, a także zasad bezpieczeństwa  w Komunikacie Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2021/2022 – dokument do pobrania

K. Kozłowski, źródło: Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

 

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»