Poprzednia wersja strony Plock.eu

Beethoven zamiast Verdiego

W związku z obecną sytuacją, Płocka Orkiestra Symfoniczna jest zmuszona do ograniczenia składu orkiestrowego podczas najbliższych koncertów oraz zmiany i dostosowania programu do orkiestrowych możliwości. Wynikiem tych modyfikacji jest przesunięcie programu z koncertu „VIVA VERDI!”, który miał odbyć się w najbliższy piątek na 15 stycznia 2021 roku. Zakupione bilety na to wydarzenie zachowują ważność.

By wyjść naprzeciw oczekiwaniom melomanów oraz pozostać w stałym kontakcie, muzycy podjęli decyzję o zmianie programu najbliższego występu. W piątek odbędzie się koncert „BEETHOVEN… DZIŚ”.

– Chcielibyśmy podczas tego wydarzenia uczcić wspólnie 250. rocznicę urodzin kompozytora. Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego pod batutą maestro Adama Banaszaka wykona II Symfonię D-dur op. 36Ludwiga van Beethovena oraz Symfonię G-dur „Oxfordzką” nr 92 Josepha Haydna – informuje Płocka Orkiestra Symfoniczna.

Uwaga!! Niespodzianka dla wszystkich, którzy zakupili bilety lub otrzymali zaproszenia na koncert „VIVA VERDI!”. Na podstawie biletów/zaproszeń mają możliwość bezpłatnego wejścia na koncert „BEETHOVEN… DZIŚ”, a ponadto bilety zachowują ważność na 15 stycznia 2021 roku.

Już 23 października o godzinie 19.00 Płocka Orkiestra Symfoniczna  spotka się ponownie ze słuchaczami w sali koncertowej podczas wydarzenia „BEETHOVEN…DZIŚ”! Bilety na koncert w cenie 20 zł dostępne są od 20 października (wtorek) w kasie biletowej POS oraz na https://orkiestraplock.bilety24.pl/

Przypominamy  o kilku istotnych informacjach odnośnie działania tej instytucji po wprowadzeniu na terenie całego kraju zasad obowiązujących w strefach żółtych. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów orkiestra może udostępnić tylko 25% miejsc na widowni. Warunkiem udziału w koncertach jest: dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa na terenie obiektu, a także wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe wytyczne dla uczestników koncertów POS w okresie pandemii COVID-19 dostępne są na: www.orkiestraplock.pl

K. Kozłowski