Rezerwacja wizyty

Kręćmy kilometry dla Płocka

1 czerwca rozpoczną się zmagania o puchar i honorowy tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Miłośnicy dwóch kółek z całego kraju rywalizują na przejechane kilometry. Kolejny raz do zabawy przystąpiło nasze miasto. Rowerzyści, włączcie aplikację Aktywne Miasta i ruszajcie po zwycięstwo dla Płocka!

– Mieszkańcy polubili rowery zarówno jako sposób aktywnego wypoczynku, jak i wygodny środek przemieszczania się po mieście. Także dlatego, że z każdym rokiem powiększamy sieć dróg rowerowych. Łączymy ścieżki, aby oplatały całe miasto – podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Od czterech lat walczymy o honorowe miano Rowerowej Stolicy Polski. W zeszłym roku wykręciliśmy 55 tys. km. Teraz liczymy na więcej.

Rowerowa Stolica Polski jest rodzajem gry miejskiej adresowanej do wszystkich rowerzystów bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać – o ile jeszcze jej nie mamy – aplikację „Aktywne Miasta” – dostępna jest pod tym linkiem: bit.ly/3WBu5YL (apkę przygotowano dla systemów Android i iOS). Następnie trzeba zarejestrować się i wybrać miasto, dla którego chcemy zbierać kilometry (polecamy Płocka). A później, w trakcie jazdy do szkoły, pracy lub dla przyjemności mieć włączoną aplikację, aby rejestrować pokonany dystans. Nie trzeba ani jeździć w Płocku i jego okolicy, ani być mieszkańcem Płocka, aby kręcić dla niego kilometry. Sympatycy Płocka na całym świecie mogą wspólnie z mieszkańcami walczyć o zwycięstwo. Liczy się każdy przemierzony kilometr.

Rywalizacja trwa od 1 do 30 czerwca. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Na najlepsze miasta czekają nagrody, wśród nich stacje naprawy rowerów. Nagrody trafią także do trzech rowerzystek i trzech rowerzystów, którzy przejadą w czerwcu najwięcej kilometrów dla Płocka. Będą to vouchery do sklepu rowerowego o łącznej wartości 4,5 tys. zł.

W tym roku nasze miasto ma 51 konkurentów, m.in. Poznań, Toruń, Bydgoszcz, Chorzów, czy Katowice. Oddzielną klasyfikację wprowadzono dla gmin.

Kampanię zapoczątkowała Bydgoszcz. Płock dołączył do niej w 2019 roku. Płocczanie przejechali już kilkaset tysięcy kilometrów.

mk