Rezerwacja wizyty

Majowe Święta w Płocku

Zapraszamy do wspólnego celebrowania majowych świąt w Płocku. Będą widowiska multimediane, koncerty, uroczystości patriotyczne i inne atrakcje na Starym Rynku w dniach 1-5 maja.

Od 1 do 3 maja przy Starym Rynku stanie ciężarówka, w której będzie prezentowane widowisko multimedialne Iskry Niepodległej – o Polakach, którzy zmienili świat.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to mobilne widowisko edukacyjne popularyzujące sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników – wybitnych Polek i Polaków, którzy zmieniali świat. Ich cechą wspólną było przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami multimedialnego spektaklu są postaci, o których pamiętamy i te nieco zapomniane. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. To część historii, bez której trudno wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę i Świat, to opowieść o potencjale naszej wspólnoty.
Mobilne widowisko umieszczono w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. W projekcie zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości naczep niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat ludzi, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

W czwartek 2 maja z okazji Dnia Flagi zapraszam do wspólnego zdjęcia z biało-czerwoną.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Stary Rynek – godz. 16.00

  • prezentacja zespołów tanecznych z Młodzieżowego Domu Kultury
  • rozstrzygnięcie Konkursu wiedzy o polskim parlamentaryzmie, Patronat Honorowy – Elżbieta Gapińska Posłanka na Sejm RP oraz Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka
  • zdjęcie z biało – czerwoną

Stary Rynek – godz. 12.00 – 20.00

ISKRY NIEPODLEGŁEJ – widowisko multimedialne o Polakach, którzy zmienili świat

W piątek 3 maja będziemy świętować rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Z okazji 20-lecia Płocka w Unii Europejskiej zapraszam wieczorem na koncerty Bibobit i Lanberry.

Święto Narodowe Trzeciego Maja

godz. 9.45złożenie kwiatów przy Pomniku Marszałka Stanisława Małachowskiego, ul. Teatralna

godz. 10.00 – msza święta w intencji Ojczyzny, oprawa muzyczna: Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses, Bazylika Katedralna

godz. 11.15 – uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza, pl. Narutowicza

Stary Rynek – godz. 10.00 – 16.00

ISKRY NIEPODLEGŁEJ – widowisko multimedialne o Polakach, którzy zmienili świat

Stary Rynek – godz. 19.00 – Koncert 20 lat Polski w UE

Koncert zespołu BIBOBIT, godz. 20.30 Koncert LANBERRY z zespołem.

W dniach 3-5 maja na Starym Rynku będzie trwał Festiwal Jedzenia i Picia. Oprócz food-trucków zapraszamy do przejazdu kołem widokowym.

K. Kozłowski