Poprzednia wersja strony Plock.eu

Masterchef Literackiej Kuchni – turniej Książnicy Płockiej

Książnica Płocka wspólnie z Płockim Stowarzyszeniem Przyjaciół Książki i Bibliotek już po raz szósty organizuje turniej o tytuł Masterchefa Literackiej Kuchni. Co roku pod koniec listopada zapraszali młodzież do sali kolumnowej w siedzibie Książnicy. Tu toczył się pojedynek pomiędzy kilkoma drużynami, rozwiązującymi zadania inspirowane literackim menu, z którym uczestnicy musieli się wcześniej zapoznać.

Pandemia spowodowała, że nie można w tym roku rozegrać turnieju na dotychczasowych zasadach. Organizatorzy postanowili przeprowadzić chwilową rewolucję kulinarno-literacką i do zabawy zaprosić wszystkich bez względu na wiek, liczbę i rodzaj przeczytanych książek oraz umiejętność gotowania. Każdy ma niepowtarzalną okazję poznać smak tego konkursu, skosztować przygotowanych dań, poczuć szczyptę adrenaliny i stanąć do boju o tytuł Masterchefa Literackiej Kuchni. Wyjątkowość tegorocznego konkursu polega też na tym, że nagrody będą indywidualne, a nie zespołowe.

Zasady są proste: przez 5 dni (do czwartku włącznie) na stronie https://ksiaznicaplocka.pl/wydarzenia/zostan-literackim-masterchefem/ prezentowane będą różnorodne „dania – zadania”. Pierwsze już tam są. Każdego dnia serwowane jest jedno. Należy je rozwiązać i przesłać odpowiedzi na adres metod@ksiaznicaplocka.pl. Organizatorzy konkursu czekają na nie do 23 listopada 2020 r. do godz. 23:59.

Spośród osób, które udzielą najwięcej prawidłowych odpowiedzi, wylosowanych zostanie trzech zwycięzców, którzy otrzymają:

  • tytuł Masterchefa Literackiej Kuchni,
  • okolicznościowy, jedyny w swoim rodzaju fartuch,
  • nagrody rzeczowe: smartwatche, kubki, książki.

Dodatkowo wśród pozostałych osób rozlosowanych zostanie kilka nagród pocieszenia.

Tegoroczny konkurs dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

K. Kozłowski, źródło: Książnica Płocka