Rezerwacja wizyty

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w Płocku

W płockiej galerii obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Kulminacją wydarzenia był koncert Moniki Kuszyńskiej, polskiej wokalistki, która w 2015 reprezentowała Polskę w 60. Konkursie Piosenki Eurowizjia a na co dzień prowadzącą działalność charytatywną, głównie na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Przypomnijmy, że zawsze 3 grudnia obchodzony na całym świecie jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez ONZ. Z tej okazji odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób z niepełnosprawnościami oraz ich pełnego włączenia w życie społeczno-gospodarcze.

Prezydent Andrzej Nowakowski spotkał się już dziś z uczestnikami wydarzenia w Galerii Mazovia. – Dziękuję Rzecznikowi Osób z Niepełnosprawnościami, Zakładowi Aktywności Zawodowej, pedagogom z ośrodków i szkół integracyjnych i specjalnych oraz wolontariuszom za aktywność i pracę każdego dnia na rzecz osób z niepełnosprawnościami w naszym mieście – mówił podczas uroczystości prezydent Płocka.

W trakcie trwania eventu prowadzona była sprzedaż rękodzieła wykonanego przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczniowie płockich Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz podopieczni Zakładu Aktywności Zawodowej zaprezentowali się na scenie, a także pokazali swoją twórczość i prace plastyczne na okolicznościowej wystawie. Najmłodszych uczestników zabawiali animatorzy, natomiast na starszych czekały prelekcje i spotkania z ekspertami dotyczące szeroko rozumianej tematyki aktywizacji, rehabilitacji i ubezpieczeń społecznych.

Wydarzenie w Galerii Mazovia świetnie wpisało się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Miało nie tylko charakter integracyjny dla uczestników. Było również ciekawym wydarzeniem na kulturalnej, grudniowej mapie Płocka.

K. Kozłowski

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»