Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Owocuje dobra współpraca samorządów

– Grunty obok spichlerzy, które otrzymaliśmy właśnie od marszałka Mazowsza wykorzystamy w przyszłości na przedłużenie ciągu spacerowego na skarpie – zapowiedział w prezydent Płocka Andrzej Nowakowski po podpisaniu protokołu odbioru tej nieruchomości.

W piątek rano w sali konferencyjnej Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach odbyło się uroczyste podpisanie protokołów wzajemnego przekazania sobie wybranych nieruchomości między samorządem województwa mazowieckiego, a miastem Płock.

Mazowsze otrzymało od nas teren z lądowiskiem dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego u zbiegu ul. Szpitalnej i Medycznej oraz działkę przed wejściem głównym do Szpitala Wojewódzkiego, na której znajduje się m.in. podjazd dla karetek pogotowia, parkingi oraz zieleń. W pierwszym przypadku Urząd Marszałkowski zyskuje teraz swobodę w ewentualnej modernizacji tego obiektu pod potrzeby LPR i dostosowaniu go do zmieniających się przepisów.

W drugim przypadku – jak tłumaczył dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Stanisław Kwiatkowski – obszar przed frontem placówki można będzie zmodernizować w kierunku miejsca zielonego i bardziej przyjaznego dla wszystkich, którzy się na Winiarach znajdą.

Płock natomiast otrzymał od samorządu województwa mazowieckiego trzy nieruchomości. Dwie są na Winiarach w rejonie osiedla mieszkaniowego i związane są z organizacją dojazdów do tych bloków.

Trzecia znajduje się przy ul. Kazimierza Wielkiego – obok spichlerzy i reliktów cieszącego się niegdyś popularnością Baru Słoneczko.

– Bardzo cieszę się z tego, że współpraca między naszymi samorządami układa się dobrze i dziękuję za pracę wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tej zamiany – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Dodawał, że dzięki tej darowiźnie przy ul. Kazimierza Wielkiego możliwe będzie dalsze odnawianie alejek spacerowych nad skarpą, które służą płocczanom i turystom.

Marszałek Mazowsza Adam Struzik, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i wicemarszałek Mazowsza Wiesław Raboszuk chwilę po podpisaniu protokołów przekazania nieruchomości

– Nasza dobra współpraca przejawia się w różnych inicjatywach i wsparciu różnych projektów – powiedział marszałek Mazowsza Adam Struzik. – Przez dziesiątki lat sprawy własnościowe pozostawały nieuporządkowane. Niektóre instytucje funkcjonowały na gruntach, których nie były właścicielem. Dziś to porządkujemy i zyskujemy dwie ważne dla nas nieruchomości – dodał.

Natomiast dyrektor Stanisław Kwiatkowski przyznał, że teraz będzie mógł myśleć Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który staje się zbyt ciasny.