Rezerwacja wizyty

Miejskie Przedszkole nr 17 uroczyście otwarte

Co prawda z nowej placówki przedszkolaki korzystają już od września, a dziś społeczność placówki wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których był prezydent Andrzej Nowakowski, wzięli udział w uroczystym otwarciu przedszkola przy ul. Kossobudzkiego 10.

Wydarzenie rozpoczęło się od symbolicznego przecięcia wstęgi przez dzieci, prezydenta Płocka, posłankę Elżbietę Gapińską, radną Darię Domosławską oraz dyrektorkę przedszkola Annę Kacprzak-Bablikow.

– Chciałbym wyrazić swoją ogromną radość, że przedostatnie już przedszkole typu ciechanowskiego zamieniło się w nowoczesny obiekt, w którym swoją przygodę edukacyjną dzieci będą zaczynały w komfortowych warunkach – mówił Prezydent Nowakowski.

Na dzisiejszą imprezę przedszkolaki pod okiem swoich nauczycielek przygotowały bardzo ciekawy program artystyczny, nawiązujący do patrona przedszkola Małego Księcia. Prezydent Płocka, wręczając wszystkim dzieciom pamiątkowe książki, życzył, by czas spędzony w tym przedszkolu był najlepszym wspomnieniem z ich dzieciństwa.

Zapewnianie najmłodszym płocczanom jak najlepszej opieki i warunków rozwoju to priorytet samorządu Płocka. Dlatego cały czas miasto inwestuje w nowoczesne placówki, przyjazne dzieciom i młodzieży. Z takim założeniem remontowane są kolejne żłobki, przedszkola i szkoły. Oddane dziś nowe przedszkole jest w stanie zapewnić opiekę dla 150 dzieci w sześciu oddziałach.

Przedszkolaki mają do dyspozycji sale dydaktyczne z zapleczem sanitarnym, salę widowiskową oraz przestronną szatnię. W budynku, który ma prawie 2 tys. mkw. powierzchni użytkowej, są też gabinety psychologa i pedagoga, pokój dla nauczycieli i pomieszczenia administracyjne oraz nowoczesny blok żywieniowy. Wyposażenie kuchni, zmywalni i magazynów – lodówki, piece, palniki, okapy, wózki, stoły itd. – jest w większości nowe. Ze starej siedziby do sal przeniesione zostały meble, szafki, stoliki, biurka oraz zabawki, bo były w bardzo dobrym stanie, natomiast nowe są ergonomiczne krzesła.

Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością – jest parterowy, a do środka prowadzi łagodny podjazd. Drzwi do szatni i sal mają metr szerokości, aby bez problemu mogła je pokonać osoba poruszająca się na wózku. Jest również odpowiednia toaleta. Wokół placówki powstały dwa parkingi. Ten przed głównym wejściem ma dziesięć miejsc postojowych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnością. Będą z niego korzystać rodzice i opiekunowie podczas przyprowadzania i odbierania dzieci. Drugi z dwunastoma miejscami jest dla pracowników.

– Przed nami jeszcze dokończenie drugiego etapu inwestycji, czyli wykonanie placów zabaw i urządzenie terenu zielonego – mówił prezydent Nowakowski. W miejscu rozebranego starego budynku powstają cztery place zabaw, każdy dla innej grupy wiekowej. Już wkrótce zostaną one wyposażone w piaskownice, karuzele, bujaki w różnych kształtach, zjeżdżalnie i inne zabawki rozwijające kreatywność i motorykę dzieci. Sukcesywnie wokół przedszkola pojawia się też nowa zieleń. Wkrótce zazielenią się też place zabaw. W sumie pojawi się 47 drzew oraz ponad 400 różnych krzewów, w tym 230 krzewów róż. Koszt inwestycji wyniósł ponad 9,3 mln zł. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków pozyskanych przez miasto z budżetu państwa.

Anna Kacprzak-Bablikow – dyrektor przedszkola, na zakończenie uroczystości zaprosiła wszystkich do obejrzenia wystawy zdjęć z etapów budowy nowej siedziby, zwiedzania obiektu i wpisania się do księgi pamiątkowej.