Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Mieszkania na nowe życie

– Piętnaście rodzin już za chwilę otrzyma wspaniały prezent na święta – nowe komfortowe mieszkania – zapowiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas przekazania kluczy lokatorom budynku przy ul. Miodowej 47. To już ósmy blok, z trzynastu planowanych, który został zbudowany na osiedlu Miodowa Jar.

– Konsekwentnie realizujemy projekt rewitalizacji przestrzeni tego osiedla, wyburzając stare budynki z lat 60. i 70 i zastępując je nowymi, dostosowanymi do potrzeb mieszkańców – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej. Nowy blok ma trzy kondygnacje, na każdej mieści się pięć mieszkań o powierzchni od 36,7 do 42,7 metrów kwadratowych. Lokale wykończone są pod klucz, mają wszystkie niezbędne instalacje, podłogi, drzwi oraz biały montaż. Zadbano też o estetykę przestrzeni wokół budynku, gdzie ułożono chodniki, posadzono drzewa, a na wiosnę zostanie wysiana trawa. Inwestycja kosztowała prawie 1,7 miliona złotych.

Na osiedlu Miodowa Jar powstanie łącznie trzynaście bloków ze 177 mieszkaniami. Do końca września przyszłego roku zostanie wykonany dziewiąty w kolejności – trwa procedura wyłonienia jego wykonawcy. Pod adresem ul. Miodowa 51 będzie także piętnaście lokali. Prezydent Nowakowski ma nadzieję, że w 2023 roku zakończy się rewitalizacja tego osiedla i powstaną wszystkie bloki.

mk