Rezerwacja wizyty

Mieszkania na start przy Polnej

– W czerwcu chcemy przekazać klucze do kolejnych Mieszkań na start. W bloku przy ul. Polnej 25b będzie mogło zamieszkać 30 rodzin w dwu- i trzy pokojowych mieszkaniach o powierzchni od 35 mkw do 60 mkw. Na parterze znajdą się lokale dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – informuje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Budynek powstaje w ramach II etapu inwestycji pn. „Budownictwo wielorodzinne wraz ze żłobkiem przy ul. Kazimierza Wielkiego 52 w Płock – etap II” realizowanej przez Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Na osiedlu Skarpa powstał czterokondygnacyjny, dwuklatkowy budynek z 30 lokalami mieszkalnymi. Na parterze przewidziano po jednym mieszkaniu dostosowanym dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Stan prac jest już bardzo zaawansowany. Ukończono wszystkie roboty budowlane i instalacyjne. Aktualnie trwają prace związane z ukończeniem elewacji zewnętrznej, wykończeniowe w zakresie malowania, układania płytek oraz paneli podłogowych. Przystąpiono do prac związanych z zagospodarowaniem terenu.

Koszt inwestycji wynosi ponad 8,6 mln zł, a ponad 7 mln zł pochodzi z pozyskanego przez spółkę Inwestycje Miejskie dofinansowania z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

K. Kozłowski