Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Mieszkania z widokiem

Kolejne 12 rodzin otrzymało dziś klucze do nowych mieszkań w ramach programu „Mieszkania na strat”. W budynku przy ul. Polnej 7 będzie też funkcjonował rodzinny dom dziecka.

Nowi mieszkańcy bloku przy ul. Polnej 7 będą mogli cieszyć się wykończonymi pod klucz 2-pokojowymi mieszkaniami o powierzchni od 39 mkw. do 43 mkw. Na parterze budynku powstało jedno mieszkanie 6-pokojowe o powierzchni 128 mkw. przeznaczone na rodzinny dom dziecka. Również dziś rodzina ta odebrała klucze do swojego wymarzonego mieszkania.

– Jestem bardzo podekscytowana, nie spodziewałam się, że tak szybko dostaniemy mieszkanie. Przeprowadzka? – jak najszybciej, jeszcze w październiku – cieszyła się z pani Sandra, która wkrótce wraz z rodziną wprowadzi się do mieszkania na drugim piętrze.

Inwestycja, którą od marca 2021 r. realizował Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej obejmowała również budowę oświetlenia zewnętrznego, placu zabaw dla dzieci, altanki śmietnikowej oraz parkingu na 15 miejsc postojowych. Cicha okolica, bliskość zieleni i nowego żłobka – to wszystko sprawia, że nowi lokatorzy będą mieli zapewnione komfortowe warunki do życia.

Prezydent Andrzej Nowakowski, wręczając klucze zauważył, że już ponad 300 mieszkań z autorskiego, płockiego programu Mieszkań na start zostało przekazanych młodym mieszkańcom. Co bardziej istotne – zaznaczył – nowe inwestycje na osiedlu Skarpa wpisują się też w działania rewitalizacyjne.

Z kolej radna Małgorzata Ogrodnik w imieniu wszystkich mieszkańców osiedla Skarpa powitała nowych lokatorów. – Cieszę się, że na moim osiedlu mieszka coraz więcej młodych ludzi. Przez kilka ostatnich lat było postrzegane jako osiedla osób starszych, a teraz dzięki wielu nowym inwestycjom, ono młodnieje – mówiła radna.

Blok przy ul. Polnej 7

Rozwój programu „Mieszkania na start”, którego Płock jest pionierem, wspierany jest efektywnym ubieganiem się miasta o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Łączny koszt oddanej dziś mieszkańcom inwestycji wyniósł około 3,1 mln zł, przy czym 1,4 mln zł pochodziło z uzyskanego z BGK dofinansowania.

Warto podkreślić, że inwestycje w tej części miasta w ramach programu będą kontynuowane. Już na 2023 r. miasto zaplanowało oddanie kolejnych mieszkań. Tym razem inwestycja zostanie zrealizowana przy ul. Polnej 25.

Mieszkania są wykończone

Marzena Kapuścińska