Rezerwacja wizyty

Połączenie Płock-CPK. Weź udział w konsultacjach

Do 9 grudnia trwają konsultacje w sprawie przebiegu linii kolejowej, która ma połączyć m.in. Płock z Centralnym Portem Komunikacyjnym, Warszawą i Włocławkiem. Stacjonarne spotkania zaplanowane zostały na jeden dzień w każdej gminie i mieście, przez które trasa kolejowa ma przebiegać.

W Płocku spotkanie odbędzie się 27 października o godz. 17.00 w Orlen Arenie. Firma projektowo-doradcza IDOM – wraz z kooperantami – przygotowuje na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego tzw. Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla przebiegu linii kolejowej, która połączy rejon Sochaczewa (w sąsiedztwie CPK) z Płockiem oraz Lipnem i Włocławkiem.

Jednym z elementów tych przygotowań są otwarte spotkania konsultacyjne. Warto na nie przyjść, by móc na tym wstępnym jeszcze etapie przygotowywania koncepcji mieć wpływ na przebieg planowanej trasy kolejowej przez miasto. W konsultowanym opracowaniu są dwa korytarze poprowadzenia torów przez Płock. Na stronie internetowej (której adres podajemy poniżej) można znaleźć pięć wariantów, jednak przez teren Płocka przebiega jeden ciąg kolejowy – wschodni, powyżej Podolszyc Północnych, który wprowadza linię kolejową na istniejący dworzec PKP. Warianty zachodnie przewidują właściwie trzy przebiegi: wzdłuż istniejącej linii kolejowej nr 33, wzdłuż planowanego przebiegu ulicy Nowej Przemysłowej oraz prowadzący przez Kostrogaj i wzdłuż ulicy Długiej do gminy Stara Biała.

Firma prowadząca konsultacje zaprasza również do wypełnienia ankiety i wskazania w niej, który wariant uważa się za najkorzystniejszy. Szczegóły na stronie:

sway.office.com/bOdWtQ1RMSskiLWD

Materiały przedstawiające planowane warianty przebiegu linii kolejowej są też do wglądu w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Płocka (wejście od strony ul. Zduńskiej). Są tu też dostępne druki ankiety, którą po wypełnieniu należy umieścić w przeznaczonej do tego urnie.

hw

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»