Przejdź do treści
Poprzednia wersja strony Plock.eu

Mistrzostwa Mazowsza w lekkiej atletyce

Aż 7 medali zdobyli zawodnicy MLKL Płock podczas Mistrzostw Mazowsza Juniorów w lekkiej atletyce , które odbyły się na stadionie AWF w Warszawie w dniach 26-27 września.

Wspaniałą formę potwierdziła Zuzanna Maślana, która pchnęła kulę 3kg na odległość 15,83 m zdecydowanie zwyciężając. Jej rekord życiowy to 15,84m i jest to 11 wynik na świecie w tej kategorii wiekowej uzyskany w 2020roku. Zuzanna startowała także w rzucie oszczepem, zdobywając brązowy medal z wynikiem 34,73 m.

Również Daria Woźnica zdobyła dwa medale w kategorii juniorek starszych – 1 miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 26,94 m oraz drugie miejsce w pchnięciu kulą 4 kg z wynikiem 8,47 m.

Kornelia Kwiatkowska zdobyła dwa medale. Była druga w rzucie dyskiem 1 kg z wynikiem 23,73 m oraz trzecia w pchnięciu kulą 3 kg ustanawiając swój nowy rekord życiowy – 10,91 m.

Z kolei swój pierwszy srebrny medal zdobył Mateusz Suwała, który w skoku wzwyż uzyskał 155 cm. Mateusz w skoku w dal uzyskał wynik 4,81 m.

W zawodach startowali także pozostali zawodnicy MLKL Płock uzyskując wartościowe wyniki: