Rezerwacja wizyty

Młodzi Wirtuozi już 23 lutego

Anna Urzędowska, laureatka licznych konkursów, w tym I nagrody oraz 4 nagród specjalnych na XVI konkursie pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego (Płock 2022) wystąpi 23 lutego z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

Anna, naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. Od września 2019 roku jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie dr. Stefana Wojtasa. Jest laureatką około 50 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, m.in.:
I miejsce na XIV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie w 2017 roku, Grand Prix na XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Maurycego Moszkowskiego w Kielcach w 2017 roku, I miejsce na XVII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach w 2017 roku, Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Piano Talents for Europe” Słowacja 2018.

Od 2021 roku współtworzy duet z Martyną Walusiak-Cybulską. Są laureatkami 3 ogólnopolskich i 3 międzynarodowych konkursów pianistycznych w tym: II nagrody na konkursie muzycznym CEA 2023 oraz Roma international piano competition – four hands: II nagroda, two pianos: II nagroda.

Koncertowała m.in. w Hiszpanii, Czechach, Niemczech oraz w wielu miejscach w Polsce. W roku szkolnym 2022/23 występowała m.in w Teatrze Wielkim w Łodzi, w Domu ur. Fryderyka Chopina, w Polskim Radiu Chopin oraz na koncercie z orkiestrą w Mariańskich Łaźniach. Uczestniczyła także w festiwalu im. A. Rubinsteina, Łódź. Należy do fundacji „Pro Musica Bona” oraz Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Została stypendystką Ministra Kultury w roku 2022 i 2023.

Podczas wieczoru Płocką Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi maestro Adam Banaszak, należący do grona najaktywniejszych polskich dyrygentów młodego pokolenia. Maestro ukończył poznańską Akademię Muzyczną w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. Marcina Sompolińskiego, a także brał udział w kursach  mistrzowskich prowadzonych m. in. przez Bernarda Haitinka (Festiwal w Lucernie). Adam Banaszak jest zastępcą dyrektora do spraw artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi, dyrygentem Opery Wrocławskiej, pierwszym gościnnym dyrygentem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i wykładowcą Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

W programie koncertu: Uwertura „Finlandia” op. 26, wybitnego fińskiego kompozytora muzyki klasycznej – Jeana Sibeliusa, Koncert fortepianowy a-moll op. 16 norweskiego kompozytora, dyrygenta i pianisty, największego przedstawiciela norweskiej szkoły narodowej w muzyce – Edvarda Griega oraz Tańce słowiańskie na orkiestrę op. 46 czołowego przedstawiciela czeskiej muzyki narodowej, kompozytora, dyrygenta i pedagoga – Antonína Dvořáka.

Bilety w cenie 40 zł* są dostępne w sprzedaży w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl
*z
Płocką Kartą Mieszkańca bilety w cenie 30 zł.

op. K. Kozłowski, źródło: POS

Poprzednia aktualność
«