Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Puchar Polski seniorów i mastersów w kickboxingu kick-light

W hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku klub LKS ”Puncher” Płock pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu (PZKB) zorganizował najważniejszy krajowy turniej w kategorii wiekowej młodzieżowców 19-23 lata – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski  oraz jako imprezę towarzyszącą Puchar Polski w kategoriach wiekowych seniorów i mastersów. Imprezę zorganizował płocki klub LKS „Puncher”. Turniej był dofinansowany ze środków Miasta Płocka.

Wśród zawodników z całej Polski biorących udział w obu turniejach, były dwa kluby z Płocka: LKS „Puncher” Płock i UKS „Sanda” Płock.

Barwy LKS „Puncher” Płock reprezentowali dwaj zawodnicy: Rafał Dobies kat. wag. -84kg, senior Adrian Durma -79kg. Rafał to wielokrotny brązowy i srebrny medalista oraz wicemistrz Polski. W walce finałowej w pełni zrealizował postawione przed nim założenia taktyczne i pokonał swojego rywala przed czasem w pierwszej rundzie przewagą techniczną przez –TKO. Tym samym zdobył złoty medal i tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w formule kick-light. Dokonał tego jako pierwszy w historii płocczanin w tej formule walki.

Adrian wygrał dwie walki,pierwszą jednogłośnie na punkty 3:0 a drugą przed czasem przewaga techniczną TKO  zdobywając zloty medal i Puchar Polski Seniorów kick-light. Dodatkowo został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w kat. wiekowej seniorów.

Klub UKS „Sanda” Płock wystawił czterech zawodników. Najlepiej z nich wypadł Radosław Kuzia który zdobył dwa złote medale zarówno w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski jak i Pucharze Polski seniorów w kat. wag. -69kg. Michał Olszewski w tej samej kat. wag. -69kg wywalczył dwa srebrne medale ulegając w finałach bardziej doświadczonemu i utytułowanemu koledze klubowemu. Kacper Gałązka dopełnił podium MMP w kat. wag. -69kg zajmując trzecie miejsce.  Jakub Gil -63kg zdobył srebrny medal MMP oraz brązowy medal PP seniorów.

Patronat medialny nad imprezą objęły: Petro News, Portal Plocman.pl i Radio KRDP.

K. Kozłowski, źródło: LKS ”Puncher” Płock