Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Polsko – ukraińskie spotkanie z bajkami w Płocku

Bajki Stanisława Jachowicza w wersji polskiej i ukraińskiej  usłyszą uczestnicy „Polsko-Ukraińskiego spotkania z bajkami”, które odbędzie się 22 czerwca w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 (ul. Walecznych 20). Wezmą w nim udział polscy i ukraińscy uczniowie płockich szkół.

W programie prezentacja książki „Bajki i powiastki dla dzieci”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego UMK, głośne czytanie bajek i powiastek w wersji polskiej i ukraińskiej w wykonaniu dyr. Joanny Banasiak, dr. Marcina Lutomierskiego i prof. Lubow Żwanko. Uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatne egzemplarze bajek.

Dwujęzyczny tomik powstał z chęci niesienia pomocy dzieciom i młodzieży z Ukrainy w poznawaniu zarówno naszego języka, jak i kultury. Wyboru i redakcji tekstów dokonał dr Marcin Lutomierski z Wydawnictwa Naukowego UMK. Tłumaczenia i adaptacji książeczki na język ukraiński podjęła się prof. Lubow Żwanko z Państwowego Uniwersytetu Biotechnologicznego w Charkowie.

Organizatorami wydarzenia są Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego.

Więcej informacji: https://portal.umk.pl/pl/article/lektura-ktora-zbliza

K. Kozłowski, źródło: Książnica Płocka