Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Udane występy sportowców UKS Fu Hok Kuen Płock

Zawodnicy UKS Fu Hok Kuen Płock przywieźli aż 9 medali z XXVIII Otwartych Mistrzostw Polski Wushu Kungfu, które odbyły się w Warszawie w dniach 18-19 czerwca.

W formach tradycyjnych południowych kung fu po raz pierwszy w seniorskiej kategorii wiekowej 18-39 lat wystartowała utytułowana Emilia Rychlewska, zostając Mistrzynią Polski kobiet w broni krótkiej. Wywalczyła też dwukrotne wicemistrzostwo – w formach ręcznych oraz formach z kijem. Poza tym Emilia po raz pierwszy na takiej randze imprezy rywalizowała w formach sportowych wushu, prezentując wielki potencjał w tej nowej dla niej dyscyplinie. Tym razem jeszcze nie udało się jej pokonać startujących z nią czterech mężczyzn – wielokrotnych Mistrzów Polski.

Ogromy sukces odniósł Konrad Maśnicki – po raz pierwszy zdobywając Mistrzostwo Polski w formach południowych w kat. 18-39 lat mężczyzn, pokonując bardzo dobrze dysponowanych konkurentów. Poza tym wywalczył brązowy medal w formach południowych z kijem. A w broni krótkiej – był czwarty.

Grzegorz Rychlewski do klubowych zdobyczy dołożył jeszcze cztery medale w kat. 40-60: złoty, srebrny i dwa brązowe.

To były pierwsze Mistrzostwa Polski dla najmłodszej zawodniczki UKS Fu Hok Kuen, 13-letniej Laury Szewczuk startującej w kategorii 12-14 lat. Solidne wykonania technicznie form południowych z kijem oraz szablą dały jej dwa 5. miejsca.

op. K. Kozłowski, źródło: UKS Fu Hok Kuen Płock