Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Pierwsze zawody na nowym boisku do piłki ręcznej

Na osiedlu Podolszyce Północ oficjalnie zostało otwarte boisko do piłki ręcznej plażowej. Odbyły się młodzieżowe igrzyska oraz mecz eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów. Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zaprezentował inwestycję, która powstała z Budżetu Obywatelskiego Płocka oraz wręczył trofea zwycięzcom zawodów.

W młodzieżowych igrzyskach „Olimpijska plaża 2022”  wzięły udział dwie drużyny BHT Petry Płock, Victoria Łódź i SP3 Sierpc. Rywalizowano również w eliminacjach województwa mazowieckiego do półfinałów Mistrzostw Polski. Tu spotkały się zespoły BHT Petra Płock i MKS Mazur Sierpc. Awans do dalszych gier wywalczył zespół z Płocka po emocjonującym meczu zakończonym w regulaminowym czasie remisem i serii rzutów karnych.

Wyniki:

11:30 Petra Płock – Victoria Łódź 2:0

12:05 Petra Płock – SP 3  2:1

12:40 SP 3 – Victoria Łódź 1:2

13:40 Petra Płock II – Victoria Łódź 2:0

14:15 SP 3 – Petra Płock II 0:2

14:50 Victoria Łódź – SP 3 2:0

15:30 Mazur Sołdański Sierpc – Petra Płock  1:2

Turniej „Olimpijska plaża 2022” został dofinansowany ze środków Miasta Płocka.

Kolejnym wydarzeniem, które zostanie zorganizowane na boisku w Płocku, będzie Finał Mistrzostw Polski PGNiG seniorów w dniach 6-7 sierpnia 2022.

 

Boisko do piłki ręcznej plażowej powstało na terenie Centrum Sportów Ekstremalnych na Osiedlu Podolszyce Północ w Płocku przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym, który obejmuje Flow Park, boisko do piłki siatkowej oraz boisko do tenisa ziemnego.

Obiekt do piłki ręcznej plażowej ma wymiary 33mx18m o nawierzchni piaszczystej ze specjalnego piasku niepylącego i nieprzylegającego do nóg zawodników. Obiekt jest ogrodzony i wyposażony w furtkę umożliwiającą wejście na teren boiska oraz bramę wjazdową umożliwiająca dojazd pojazdów ciężarowych w celu wymiany, uzupełnienia lub dezynfekcji piasku na polu do gry. Dodatkowo powstały utwardzone ciągi komunikacyjne w postaci chodnika i ciągu pieszo-jezdnego oraz oświetlenie. Boisko składa się z pola gry, dwóch pól bramkowych, strefy zmian oraz strefy wejścia bramkarza, strefy bezpieczeństwa wokół boiska. Wyposażenie boiska stanowią: bramki systemowe wraz z siatką, linie do wyznaczenia pola gry, trybuny oraz elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Boisko posiada odwodnienie.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021. Koszt zadania to blisko 600 000 zł, a uzyskane dofinansowanie: 200 000 zł. Boisko powstało w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego Płocka.

K. Kozłowski