Rezerwacja wizyty

Modernizacja ul. Chopina – odcinek trzeci

– Kontynuujemy modernizację naszych ulic i zaczynamy teraz przebudowę ostatniego odcinka ul. Chopina. W poniedziałek podpisaliśmy umowę z wykonawcą – informuje prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Modernizację ul. Chopina prowadzimy etapami. W pierwszym z nich (w 2016 roku) przebudowaliśmy odcinek, leżący między ul. Bielską, a ul. Obrońców Płocka.

Dwa lata temu zajęliśmy się fragmentem od ul. Otolińskiej do Lachmana. W obu przypadkach zaczęliśmy od budowy kanalizacji, a potem – od ułożenia nawierzchni, chodników i zainstalowania oświetlenia. Zrobiliśmy także drogę rowerową.

Taki sam zakres prac przewidzieliśmy w etapie, który właśnie zaczęliśmy na odcinku w rejonie dworca autobusowego (między bankiem PKO, a skrzyżowaniem z ul. Obrońców Płocka 1920 roku).

Zmiany będą bardzo duże, największa z nich zakłada, że rozdzielająca dziś jezdnie Chopina centralna wyspa zieleni zostanie powiększona i stanie się rondem.

Wkrótce zaczynamy przebudowę węzła drogowego, jakim jest ul. Chopina w rejonie dworca autobusowego

Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Dróg, który w poniedziałek 11 września br. podpisał umowę z wykonawcą. Wybrana firma ma teraz 12 miesięcy na zrealizowanie całego przedsięwzięcia.

Za modernizację zapłacimy prawie 7,7 mln zł, zdobyliśmy jednak dofinansowanie (z budżetu państwa, z dawnej tzw. schetynówki) w wysokości połowy tej kwoty.

hw

Poprzednia aktualność
«