Rezerwacja wizyty

Coraz młodsze Stare Miasto

– Konsekwentnie prowadzimy rewitalizację starówki i tworzymy na niej dobre warunki dla ludzi młodych – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski tuż przed wręczeniem kluczy do mieszkań w nowej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 46.

Budynek powstał w miejscu, w którym przez lata znajdowało się otwarte na ulicę, nieutwardzone podwórze z szarą oficyną przylegającą do jednej z sąsiednich nieruchomości.

W ciągu 22 miesięcy nasza gminna spółka, Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, postawiła tu trzypiętrowy budynek. Znajduje się w nim 20 mieszkań o powierzchni od 31 do 50 mkw (wszystkie – poza jednym – zostały rozdysponowane w ramach naszego autorskiego programu Mieszkania na start).

We wtorek 12 września prezydent Płocka Andrzej Nowakowski w towarzystwie m.in. przewodniczącego Rady Miasta Artura Jaroszewskiego wręczył klucze młodym najemcom.

Ostatnie 21. mieszkanie, zlokalizowane na parterze, jest dużo większe, bo 140-metrowe. Przeznaczymy je na rodzinny dom dziecka.

Prezydent Andrzej Nowakowski wręczył w poniedziałek klucze do Mieszkań na start w nowej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 46

Inwestycja kosztowała łącznie (wraz z dokumentacją projektową) 8,2 mln zł, z czego 85 proc. kosztów pokryjemy ze dotacji, którą pozyskaliśmy z Banku Gospodarstwa Krajowego. Kolejne ponad 800 tys. zł zdobyliśmy z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Dzięki temu inwestycja ta jest pierwszą w Płocku, na którą udało się uzyskać bezzwrotne dofinansowanie w wysokości łącznie 95 proc. kosztów. Miasto zapłaciło jedynie 411 tys. zł.

Dotychczas w ramach programu Mieszkania na start oddaliśmy do użytku – łącznie z tymi przy ul. Sienkiewicza 46 – już prawie 370 lokali w 16 budynkach. Kolejne takie mieszkania oddamy wiosną w budowanej obecnie kamienicy przy Grodzkiej 8 (inwestycję prowadzi Agencja Rewitalizacji Starówki). W budynku tym powstanie 31 lokali mieszkalnych oraz 3 lokale usługowe na parterze.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że wnioski o Mieszkania na start, które będą przyznawane w przyszłym roku właśnie, można jeszcze składać do końca września. Przyjmowane są one w Biurze Obsługi Klienta (wejście z ul. Zduńskiej).

Podwórko kamienicy przy ul. Sienkiewicza 46

Program Mieszkania na start adresujemy do osób w wieku 18-35 lat. Pierwszą umowę podpisujemy jest na pięć lat. Istnieje możliwość przedłużenia okresu najmu na 10 lat. Wymagany jest też określony dochód. O kolejności na liście, według której są przyznawane mieszkania, decydują kryteria opisane w regulaminie.

hw

Poprzednia aktualność
«